Lodówka z wbudowaną kostkarką do lodu – czy warto?

Autor: Ola

Rozważasz zakup lodówki z kostkarką? Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj wady oraz zalety tego urządzenia. Przekonaj się, jakie są różnice między lodówką kostkarką a wolnostojącą kostkarką do lodu do domu. Podejmij decyzję, czy potrzebujesz jednej z nich, a jeśli tak, to która sprawdzi się lepiej. Przejrzyj funkcjonalne modele w sklepie Euro i zamów jeden z nich do domu już dziś.

lodówka z kostkarką do lodu do domu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- czym jest lodówka z kostkarką,

- komu przyda się kostkarka do lodu do domu,

- jakie są zalety lodówki kostkarki,

- co wybrać: kostkarkę do lodu w lodówce czy wolnostojącą.

lodówka z kostkarką do lodu napoje na lato

Czym jest lodówka z kostkarką?

Lodówka kostkarka podstawowymi funkcjami nie różni się od klasycznej lodówki. Najczęściej składa się z dwóch komór: chłodzącej (lodówki) oraz mrożącej (zamrażarki). Tak jak klasyczne urządzenie jest wykorzystywana na co dzień i służy do trzymania jedzenia oraz napojów. Różni się wyłącznie tym, że zazwyczaj w drzwiach ma wbudowaną kostkarkę do lodu, która zajmuje dodatkową przestrzeń wewnątrz i automatycznie sprawia, że trzeba kupić nieco większy model. To dlatego lodówkę z kostkarką wybierają raczej posiadacze kuchni średnich i dużych. Chętnie sięgają po modele side by side, takie jak Samsung RF62HERS.

Kostkarka do lodu zainstalowana w lodówce zamraża wodę i tworzy kostki lodu. Jest połączona z podajnikiem, co ułatwia szybkie i wygodne uzyskiwanie lodu, np. dodawanie go prosto do napoju.

CIEKAWOSTKA

Wiele nowoczesnych lodówek z kostkarką jest poszerzonych o dozownik zimnej wody. Wówczas możesz nie tylko dodać kostki lodu do nektaru czy herbaty, ale także zalać plastry świeżych owoców bądź sok zagęszczony zmrożoną wodą.

Komu przyda się kostkarka do lodu do domu?

Kostkarka do lodu domowa zamontowana w lodówce podnosi jej cenę, a także koszt eksploatacji. Nie każdy powinien decydować się na to udogodnienie, z racji iż często okaże się po prostu zbędnym wydatkiem i ekstrawagancją. Dla kogo zatem jest lodówka z kostkarką do lodu?

Na lodówkę kostkarkę śmiało mogą się zdecydować osoby, które mieszkają wraz z kilkuosobową rodziną, a każdy członek wprost uwielbia mrożone napoje, smoothies z lodem i inne desery wykorzystujące kostki lodu.

Proponowane produkty
  • 4 399 zł
  • 4 199 zł
  • 6 999 zł
  • 4 999 zł
  • 4 999 zł

Jakie są zalety lodówki kostkarki?

Wybierając lodówkę z kostkarką, nie musisz już robić lodu w woreczkach ani foremkach. Po pierwsze akcesoria te nie zajmują miejsca w zamrażarce, a po drugie sam przyznasz, że są nieporęczne i kłopotliwe. Unikniesz irytacji, gdy do lodu dostaną się zabrudzenia z zamrażarki (przy stosowaniu tacek) lub w kostkach znajdziesz resztki folii (przy stosowaniu woreczków).

Nie musisz pamiętać o kupowaniu woreczków, uzupełnianiu foremek wodą ani długo czekać, aż woda zamieni się w lód. Kostki możesz uzyskiwać w większej ilości, szybciej i wygodniej. Jeśli jest przezroczysta od wewnątrz, tak jak w lodówce kostkarce Samsung Prestige Collection RS68N8241B1, zawsze będziesz wiedzieć, ile lodu pozostało do dyspozycji.

PORADA EKSPERTA

Jeżeli podejmiesz pozytywną decyzję w sprawie zakupu lodówki z kostkarką, przemyśl wybór przestronnego modelu side by side. W nim znajdzie się odpowiednio dużo miejsca dla kostkarki do lodu, jak i żywności. Zadbaj też o to, by kostkarka była częściowo przezroczysta. Szybko ocenisz, czy trzeba już dolać wody.

lodówka kostkarka SamsungKostkarka do lodu w lodówce czy wolnostojąca?

Jesteś królem przyjęć i często urządzasz je u siebie w domu? W takim wypadku zamiast lodówki kostkarki korzystniejszy może się okazać wybór wolnostojącej kostkarki do lodu do domu. To właśnie dzięki niej uzyskasz naprawdę duże ilości lodu w krótkim czasie. Zauważ, że model Hendi Kitchen Line 271551 pozwala uzyskać nawet 15 kg lodu w dobę! Będziesz miał wpływ na takie detale jak wielkość kostek czy nawet ich kształt.

Również w domku jednorodzinnym wielopiętrowym lub w pensjonacie lepiej niż lodówka z kostkarką sprawdzi się odrębna kostkarka do lodu domowa. Członkom rodziny bądź pensjonariuszom łatwiej będzie z niej korzystać i na pewno dla nikogo nie zabraknie lodu.

Przeczytaj artykuł, dzięki któremu rozwiejesz wątpliwości, które urządzenie sprawdzi się w Twoim domu.

Obejrzyj wszystkie lodówki z kostkarką oraz wolnostojące kostkarki do lodu dostępne w sklepach Euro i zadecyduj, które urządzenie odpowiada Ci bardziej. Policz domowników, którzy rzeczywiście będą z niej korzystać, i oszacuj jak często. Jeśli uznasz, że jednak niezbyt często, zdecyduj się na klasyczną lodówkę o lepszych parametrach, np. wysokiej klasie energetycznej, dzięki której oszczędzisz na eksploatacji. Pamiętaj też, że o ile wolnostojącą kostkarkę do lodu do domu możesz podłączać do prądu i wykorzystywać tylko latem, lodówka kostkarka będzie pobierać energię bezustannie.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link