Drukarka do tabletu – który model warto wybrać?

Autor: Klaudia

Drukowanie to czynność, na którą każdy może sobie pozwolić na własną rękę. Drukarki są już na tyle przystępne cenowo, a ich wybór tak szeroki, że każdy jest w stanie znaleźć sprzęt, który będzie odpowiadał jego wymaganiom. Jednak oczekiwania te są często coraz większe. Czasy, gdy jedynie komputery stacjonarne były używane do komunikacji z drukarkami, minęły już dość dawno temu. Zaczęły się pojawiać coraz mniejsze i bardziej mobilne urządzenia – laptopy, smartfony, tablety.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. na co musimy zwrócić uwagę, kupując drukarkę do tabletu
  2. które drukarki i tablety są godne polecenia

Jaka drukarka będzie odpowiednia do tabletu?

Tablet służy w szkole do czytania książek lub korzystania ze słowników

Tablety pełnią dla wielu osób te same funkcje, co ich komputery, a często urządzeń tych używa się zamiennie. W związku z tym pojawia się pytanie, czy tablet może zastąpić tradycyjny komputer w niektórych działaniach? Czy funkcja drukowania z tabletu jest w ogóle realną opcją? Oczywiście, że jest to możliwe. Podłączenie drukarki do tabletu jest wykonywane na dwa sposoby.

Najpierw wspomnieć należy o absolutnie podstawowym rozwiązaniu, które jest dostępne dla każdego. Aby było możliwe podłączenie drukarki do tabletu, koniecznym wejściem będzie USB. Dzięki temu złączu da się podłączyć tablet do drukarki w podobny sposób, w jaki odbywa się komunikacja sprzętu do drukowania z laptopem czy komputerem stacjonarnym.

Druga możliwość również jest spotykana coraz częściej – to połączenie za pośrednictwem Wi-Fi. Drukarka do tabletu powinna korzystać zatem z obydwu rozwiązań – klasycznego oraz nowocześniejszego. Połączenie z siecią bezprzewodową zarówno drukarki, jak i tabletu, a także czasami specjalna aplikacja mobilna stworzona przez producenta urządzenia drukującego – to wszystko, co wystarczy do efektywnego drukowania z tabletu. Drukarki do tabletu trzeba szukać zatem pośród nowszych urządzeń. Wtedy mamy praktycznie całkowitą pewność, że będzie można wydrukować potrzebne rzeczy – czy to poprzez USB, czy też dzięki połączeniu obydwu urządzeń za pośrednictwem sieci bezprzewodowej. Warto jednak upewnić się, czy rzeczywiście taka opcja istnieje, a ponadto sprawdzić parametry drukarki.

Polecane drukarki laserowe
  • 779 zł
  • 779 zł
  • 819 zł
  • 899 zł
  • 379 zł

Drukarki i tablety – jakie warto wybrać?

Urządzeniem wielofunkcyjnym, które łączy w sobie drukarkę, kopiarkę oraz skaner, jest Canon PIXMA TS3150. Ten sprzęt renomowanego producenta ma zarówno złącze USB typu B, jak i dostęp do sieci bezprzewodowej Wi-FI. Pozwala nam to skorzystać z takiego rozwiązania, które okaże się najbardziej wygodne. Tablet nie jest jedynym urządzeniem, z jakiego da się drukować za pośrednictwem sprzętu Canon. Umożliwia on bowiem również drukowanie z mniejszego urządzenia, czyli ze smartfona. Ta drukarka atramentowa drukuje w czerni oraz w kolorze, a podajnik papieru jest w stanie zmieścić 60 arkuszy. Rozdzielczość druku w obydwu przypadkach (czerń i kolor) wynosi 4800 x 1200 dpi, co w praktyce oznacza bardzo dobrą szczegółowość wydruku nawet w przypadku fotografii. Rozdzielczość optyczna dla skanera wynosi z kolei 1200 x 600 dpi, co też jest przyzwoitym parametrem.

Jeżeli ktoś szuka drukarki o jeszcze lepszych osiągach, może zdecydować się na sprzęt Brother Ink Benefit DCP-J105. Zalet tego urządzenia wielofunkcyjnego jest naprawdę sporo. Warto wspomnieć o świetnej rozdzielczości drukowania, która tak w czerni, jak i w kolorze wynosi 6000 x 1200 dpi. W przypadku skanera i kopiarki szczegóły będą także bardzo dobrze odwzorowane dzięki rozdzielczości 1200 x 2400 dpi. Podajnik papieru jest w stanie pomieścić nawet 100 arkuszy, co również robi wrażenie. Urządzenie wielofunkcyjne Brother korzysta zarówno z USB, jak i komunikacji bezprzewodowej za pośrednictwem Wi-Fi.

Inną godną polecenia drukarką jest Epson EcoTank L3156. To urządzenie wielofunkcyjne też można bezproblemowo skomunikować z innymi sprzętami dzięki Wi-Fi oraz USB. Rozdzielczość drukowania w czerni i kolorze na poziomie 5760 x 1440 dpi to gwarancja bardzo wysokiej jakości wydruków. Drukarka Epson ma ponadto funkcję ręcznego druku dwustronnego i umożliwia łatwe drukowanie z tabletu i smartfona.

Skoro o tabletach mowa, to bardzo ciekawym urządzeniem jest bez wątpienia Huawei MatePad T8 WiFi 2/16GB (niebieski). Ten sprzęt z ośmiocalowym ekranem ma całkiem spory zasób pamięci wewnętrznej – aż 16 GB. Sprawia to, że zdjęcia, muzyka, a nawet filmy będziemy mogli zapisać bez konieczności korzystania z zewnętrznego nośnika. Jeżeli jednak taka okoliczność zajdzie, to bezproblemowo użyjemy karty microSD – tych w klasycznym formacie oraz bardziej pojemnych, czyli SDHC oraz SDXC. Warto wspomnieć o aparacie 5 megapikseli, nagrywaniu filmów w Full HD oraz funkcji GPS.

Dwukrotnie większy zasób wbudowanej pamięci – 32 GB – ma tablet Samsung Galaxy Tab A 8 2019 32GB Wi-Fi SM-T290 (srebrny). 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz czterordzeniowy procesor to gwarancja szybkiego działania tego sprzętu, który obsługuje najszybsze standardy łączności bezprzewodowej Wi-Fi. Aparat w tablecie Samsung ma funkcję autofocusa, a także wykrywa twarze i można za jego pomocą wykonywać zdjęcia seryjne.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link