Jesteś na diecie? Te sprzęty pomogą Ci utrzymać formę

Autor: Ola

Jesteś na diecie i najtrudniejsze jest dla Ciebie nie odmawianie sobie słodyczy, ale szybkie gotowanie zdrowych posiłków? Jeśli wyposażysz swoją kuchnię w kilka wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych, zaoszczędzisz czas, ograniczysz smażenie potraw na oleju i sprawisz, że produkty spożywcze zachowają więcej wartości odżywczych. Sprawdź, dlaczego warto mieć grill elektryczny i kilka innych sprzętów pomocnych w trzymaniu diety.

Urządzenia kuchenne do zdrowego gotowania na diecie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jakie urządzenia kuchenne pomogą Ci ograniczyć smażone potrawy
 2. jaki sprzęt kuchenny warto kupić do zdrowych napojów
 3. jakie urządzenie ułatwi Ci liczenie kalorii

Potrawy z grilla elektrycznego, parowaru i frytkownicy – na zdrowie!

Warzywa pieczone na grillu elektrycznymPotrawy smażone całkowicie bez dodatku oleju lub z minimalną ilością tłuszczu są zdrowsze, mniej kaloryczne, bardziej lekkostrawne i bogatsze w wartości odżywcze od smażonych dań. Istnieje kilka wielofunkcyjnych urządzeń kuchennych, dzięki którym ograniczysz spożywanie smażonych posiłków.

 • Grille elektryczne – dzięki grillowi domowemu, np. Tefal GC714834 OptiGrill+ Snacking&Baking, przez cały rok możesz cieszyć się smakiem grillowanych dań mięsnych i wegetariańskich. Jeśli w trakcie grillowania mięsa zacznie wytapiać się z niego tłuszcz, specjalne kanaliki w pochylonej płycie grilla odprowadzą go do szufladki, którą można myć w zmywarce. Dzięki temu nie ma potrzeby odsączania przysmaków po grillowaniu.
 • Parowary – tani i dobry parowar to rodzinny RAVEN EP001 o pojemności aż 10 l i funkcją gotowania jajek oraz naczyniem na sypkie produkty, dzięki któremu nie musisz wstawiać garnka z wodą do gotowania ryżu czy kaszy. Alternatywą dla parowaru są garnki do gotowania na parze.
 • Frytkownica beztłuszczowa – pozwala nie tylko upiec frytki z ziemniaków czy batatów, ale także przyrządzić mięsa i warzywa bez dodatku tłuszczu. Z tego poradnika dowiesz się, jaka jest różnica między frytkownicą beztłuszczową a niskotłuszczową.

WSKAZÓWKA

Potrawy z grilla elektrycznego możesz przygotowywać również na patelni do grillowania. Jeżeli wybierzesz patelnię z powłoką granitową, możesz zrezygnować całkowicie z używania tłuszczu.

Zobacz artykuł Zdrowa kuchnia – jakie urządzenie do gotowania na parze wybrać?.

Urządzenia kuchenne, dzięki którym przyrządzisz zdrowe napoje w domu

Blender kielichowy Tefal Perfectmix+ BL811D38 o wysokiej mocy 1200 W i prędkości aż do 28 000 obrotów na minutę kruszy lód, miksuje zamrożone owoce i rozdrabnia błyskawicznie inne twarde produkty, np. orzechy. Kielich ze szkła hartowanego jest odporny na zmiany temperatur, dzięki czemu urządzenie zmiksuje np. gorącą zupę na gładki krem.

CZY WIESZ, ŻE…

Wysokoobrotowy blender kielichowy znacząco ułatwia miksowanie. Bezproblemowo rozdrobni orzechy i inne twarde dodatki do koktajli czy past do chleba.

Jeśli zależy Ci bardziej na świeżych sokach z owoców, wybierz sokowirówkę lub wyciskarkę. W zestawieniu 5 najlepszych sokowirówek według naszych klientów znajdziesz urządzenia, dzięki którym szybko i łatwo zrobisz domowy sok bez miąższu. Świeży domowy sok jest znacznie lepszym wyborem niż gotowy produkt ze sklepu zarówno pod względem kosztów, jak i wartości odżywczych.

Polecane grille elektryczne
 • 309 zł
 • 599 zł
 • 329 zł
 • 289 zł
 • 239 zł

Które urządzenie kuchenne liczy kalorie?

Parowar RAVEN EP001W diecie kluczowy jest bilans kaloryczny. Jeśli nie korzystasz z gotowej diety z dokładnie rozpisanymi składnikami, ważenie produktów i liczenie kalorii może być dla Ciebie trudne.

Zadanie ułatwiają zarówno aplikacje na smartfon, jak i elektroniczna waga kuchenna z funkcją liczenia kalorii – jak RAVEN EWK006. Urządzenie ma wbudowaną bazę produktów, z której pobiera informacje o wartościach odżywczych ważonych składników. Dzięki niej unikniesz obliczania kaloryczności produktów na zwykłym kalkulatorze.

Wagi elektroniczne mają wiele przewag nad wagami mechanicznymi. Dla osób na diecie, diabetyków i sportowców polecane są bardzo precyzyjne wagi elektroniczne.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link