Telefon z dobrym aparatem - jak wybrać?

Autor: Joanna

Telefon z dobrym aparatem to już rynkowy standard. Jest zawsze pod ręką, gdy nagle coś się dzieje – pozwala uchwycić wyjątkowe chwile z życia. Parametry aparatów zmieniają się w błyskawicznym tempie, zapewniając użytkownikowi jakość porównywalną z aparatami kompaktowymi. Co należy wiedzieć, zanim kupisz nowy smartfon z aparatem?

Kobieta trzyma w ręku czarnego smartfona

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co sprawdzić przed zakupem smartfona z dobrym aparatem,
-co ma „pod maską” smartfon z najlepszym aparatem,
- jaki tani telefon z dobrym aparatem wybrać.

Co sprawdzić przed zakupem smartfona z dobrym aparatem?

Jeżeli zastanawiasz się nad nowym telefonem z dobrym aparatem, sprawdź następujące parametry:
 • rodzaj wyświetlacza: AMOLED – najlepsze, bardzo nasycone kolory, używany w droższych smartfonach; IPS LCD – najpopularniejsze rozwiązanie, dobry stosunek jakości do ceny; TFT LCD – stosunkowo najgorsza technologia, wykorzystywana w najtańszych modelach,
 • jasność obiektywu: ma ogromne znaczenie w fotografii – im wyższa wartość, tym Kobieta robi zdjęcie smartfonemaparat będzie mógł zrobić lepsze zdjęcie w ciemności. Polecane wartości: f/1.8, f/1.7, a nawet f/1.5,
 • wielkość ekranu: od 4 cali do 6,44 cala. Im większy, tym wygodniej będziesz mógł oglądać filmy, grać w gry itp. Szczegółowo o tym temacie przeczytasz w naszym poradniku: 4, 5 czy 6 calI? Jaki smartfon wybrać?,
 • pamięć RAM: im więcej, tym płynniejsza praca systemu. Przyzwoity telefon powinien posiadać 2 GB RAM, natomiast topowe modele mają powyżej 4 GB,
 • pamięć użytkowa: przy kręceniu filmów full HD od 64 GB wzwyż,
 • procesor: najwydajniejsze ośmiordzeniowe,
 • rozdzielczość: optymalnie między 12 a 16 megapikseli,
 • akumulator: robienie zdjęć może go szybko rozładować. Aby smartfon działał 2-3 dni, szukaj baterii o pojemności około 3200-4000 mAh wzwyż.
Pamiętaj również o „detalach”, które powinny znaleźć się w telefonach z dobrym aparatem, jak gniazdo na kartę MICRO SD, odpowiedni do Twoich potrzeb software, optyczna stabilizacja obrazu czy też szybki autofokus.
 • 79,99 zł
 • 899 zł
 • 869 zł
 • 279 zł
 • 6 199 zł

Telefon z dobrym aparatem - co ma "pod maską"?

WKobieta z mężczyzną podczas jazdy motorem robią sobie selfieiele smartfonów jest dzisiaj wyposażonych aż w dwa aparaty. Pierwszy z nich (często podwójny, stąd nazwa Dual camera) znajduje się z tyłu. Składa się z dwóch obiektywów. Aparaty mogą zrobić zdjęcia wypełnione szczegółami, wysokim kontrastem oraz nasycone kolorami. Są również w stanie wykonać zdjęcia portretowe z dobrze wypadającym efektem rozmycia tła. Z kolei drugi aparat (niższej jakości) jest umieszczony z przodu telefonu.
Wielu klientów naszego sklepu poleca telefon Samsung Galaxy Note8 jako smartfon z najlepszym aparatem. Wyróżnia się on podwójnym aparatem tylnim (12 Mpix+12 Mpix, 2 x Zoom optyczny) z szybkim autofokusem oraz aparatem przednim (8 Mpix). Robi ostre zdjęcia nawet w mroku i gdy ciężko jest utrzymać telefon nieruchomo. Podwójny, szerokokątny obiektyw zapewnia doskonałą jakość fotografii również w słabym oświetleniu.
Zdjęcia możesz przeglądać na wysokiej jakości 6,3-calowym ekranie Super AMOLED. Z funkcji dodatkowych warto wymienić geotagging, HDR10, ledową lampę błyskową, nagrywanie filmów Ultra HD 4K, optyczną stabilizację obrazu, zdjęcia z flashem.
Jest to sprzęt bardzo drogi (3699 zł), ale spełniający wymagania najbardziej wybrednych użytkowników.

Jaki tani telefon z dobrym aparatem wybrać?

Dobry telefon nie musi być wcale drogi, nawet smartfon z porządnym aparatem dostaniemy w przyzwoitej cenie. Można znaleźć całkiem niezły sprzęt w granicach 500 zł. Ciekawym modelem, który cieszy się dużym zainteresowaniem i dobrymi opiniami klientów naszego sklepu, jest Motorola Moto G5 3GB. Charakteryzuje się dobrym aparatem tylnim 13 Mpix z szybkim autofokusem. Bez przeszkód wykonasz nim pełne nasyconych kolorów zdjęcia oraz nagrasz filmy w jakości Full HD. Przedni aparat 5 Mpix z obiektywem szerokokątnym sprawia, że na grupowym selfie nie zabraknie nikogo.
Zdjęcia możesz przeglądać na wysokiej jakości 5-calowym wyświetlaczu IPS FULL HD. Z funkcji dodatkowych warto wymienić ledową lampę błyskową, stabilizator obrazu, tryb slow-motion, zbliżenie cyfrowe x 8 oraz zdjęcia z flashem. Telefon sprosta oczekiwaniom większości użytkowników.

CZY WIESZ, ŻE…

Liczba megapikseli nie przesądza o możliwościach fotograficznych danego aparatu. Jest to mit technologiczny wykreowany przez zręcznych marketingowców.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link