Jaki powerbank do iPhone'a wybrać?

Jarek Osłowski

Współczesne telefony spełniają tyle funkcji i są tak często używane, że bardzo łatwo rozładować w nich baterię. Do tego akumulatory w smartfonach to jedyny element, który na przestrzeni ostatnich lat właściwie nie został ulepszony. Gdy bateria w telefonie pada, a nie ma możliwości skorzystania z gniazdka elektrycznego, najlepiej mieć przy sobie powerbank. W tym artykule doradzimy ci, jaki powerbank do iPhone’a wybrać.

 

Powerbanki są obecnie właściwie niezbędnym akcesorium dla użytkowników telefonu. Wypadałoby mieć je przy sobie, szczególnie gdy udajesz się w podróż czy dłuższy wypad na miasto, ale najlepiej, aby powerbank towarzyszył ci zawsze. Przecież smartfon może się rozładować w najmniej oczekiwanym momencie.

Powerbank to, w skrócie, przenośne źródło energii. To niewielkie urządzenie gromadzi energię, którą następnie można wykorzystać do doładowania smartfona czy innego urządzenia z dopasowanym złączem. Oczywiście tę energię najpierw musimy mu przekazać, podłączając powerbank do gniazdka elektrycznego lub innego źródła zasilania. Aby zasilić smartfon energią z powerbanku, łączymy oba urządzenia kablem.

A jaki powerbank do iPhone’a wybrać? Smartfony Apple akurat nigdy nie brylowały, jeśli chodzi o długość działania urządzenia na jednym ładowaniu. iPhone 13 czy iPhone 13 Pro zostały w tym względzie ulepszone dzięki zastosowaniu energooszczędnych rdzeni w procesorze Bionic 15, ale w starszych modelach nietrudno o szybkie rozładowanie się akumulatora.  

Jak dobrać powerbank do telefonu? Na co zwrócić uwagę? Czy są jeszcze inne sposoby doładowania iPhone’a? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w dalszej części naszego artykułu.

 

Który powerbank do iPhone’a kupić? – zwróć uwagę na pojemność

Pojemność to najważniejszy parametr każdego powerbanku do iPhone’a (i każdego innego). Jest podawana w miliamperogodzinach (mAh) i dotyczy także baterii w telefonach. iPhone’y od 5 do 8 w nazwie mają baterię o pojemności poniżej 2000 mAh, natomiast baterie iPhone'ów od X do 13 mają około 3000 mAh – wyłączając wersje mini (te mają trochę ponad 2000 mAh), a także Pro Max (które mają około 4000 mAh). To, ile konkretnie ma dany model, możesz sprawdzić w jego specyfikacji.

Musisz się więc zastanowić, jaki powerbank, o jakiej pojemności potrzebujesz. Na przykład powerbank o pojemności około 5000 mAh wystarczy na doładowanie starszych generacji iPhone’a dwa razy, a akumulator w nowszych generacjach naładuje około półtora raza. Decydując, jaki powerbank do telefonu Apple kupić, musisz też wziąć pod uwagę straty energii na przestrzeni czasu. Jest to niestety nieuniknione. Tak więc powerbank o pojemności 5000 mAh po kilku dniach bezczynności może już naładować baterię w starszych generacjach iPhone’a nie dwa razy, tylko mniej.

Generalnie im większą pojemność ma powerbank, tym lepiej. Dzięki temu więcej razy będziesz mógł doładować baterię w iPhonie czy innym smartfonie bez konieczności uzupełniania energii w powerbanku. Choć wiąże się to z reguły z większym rozmiarem i większą wagą tego ostatniego. Jeśli jednak zamierzasz przebywać z dala od gniazdek elektrycznych przez co najmniej kilka dni, to nie zastanawiaj się i wybierz powerbank o dużej pojemności.

Polecane powerbanki
 • 169,99 zł
 • 299 zł
 • 179,99 zł
 • 269 zł
 • 169 zł
 • 179,99 zł
 • 169,99 zł
 • 134,99 zł
 • 169,99 zł
 • 119 zł


Na co jeszcze zwrócić uwagę podczas wyboru powerbanku do iPhone’a

Gdy się zastanawiasz, jaki powerbank do iPhone’a wybrać, oprócz jego pojemności powinieneś wziąć też pod uwagę kilka innych istotnych parametrów. Oczywiście nie wszystkie muszą być ważne dla każdego, ale przeciętny użytkownik powinien zwrócić uwagę na wszystkie, decydując, jaki powerbank do telefonu będzie dla niego najlepszym wyborem.

Rodzaj złącza

iPhone’y, w odróżnieniu od innych smartfonów, są ładowane przez złącze Ligthning. I nie musi być to istotne, jeśli masz już kabel z tym złączem – na drugim jego końcu jest wyjście USB, którym podepniesz się do powerbanku. Jeśli jednak nie masz z jakiegoś powodu takiego kabla, to sprawdź przed zakupem, czy dany powerbank jest w niego wyposażony. W przeciwnym razie będzie cię czekał dodatkowy wydatek, gdyż tylko kablem z portem Lightning połączysz oba urządzenia. Na rynku są też dostępne powerbanki z wbudowanym kablem Lightning – nie musisz wtedy pamiętać o tym, żeby wziąć kabel ze sobą.

Liczba złącz

Decydując, jaki powerbank do iPhone’a kupić, warto również rozważyć, których, a także ile portów potrzebujesz, aby naładować swój smartfon i inne sprzęty. Jeśli nosisz przy sobie poza iPhone'em również inne urządzenia, to dobrym rozwiązaniem byłby wybór takiego powerbanku, który będzie miał kilka portów. Możesz dzięki temu ładować kilka urządzeń naraz, oszczędzając czas. Pamiętaj jednak, że więcej urządzeń to jednocześnie większe wykorzystanie energii – zostanie jej mniej dla iPhone’a.

Szybkie ładowanie

Warto zwrócić uwagę także na oznaczenie złącz/a w powerbanku. Występują następujące: 1A, 2A, 3A. Te dwa ostatnie typy odpowiadają za szybsze ładowanie. Gdy podłączysz do nich smartfona, ładowanie powinno zająć podobny czas jak w przypadku podłączenia urządzenia do tradycyjnej ładowarki wpinanej do sieci. Postaw również na powerbanki z wyjściem USB-C (umożliwia ładowanie z prędkością nawet 10 razy większą niż przy użyciu standardowego kabla USB), w tym przypadku musisz mieć jednak odpowiedni kabel lub przejściówkę.

Rozmiar i waga

Istotnymi parametrami, kiedy decydujesz, jaki powerbank do telefonu Apple wybrać, są również rozmiar oraz waga. Jak wspominaliśmy, generalnie im większa pojemność powerbanku, tym większe są jego gabaryty. Jeśli często podróżujesz czy zabierasz swój powerbank na wyjazd, który wiąże się z dużą ilością chodzenia lub jazdy na rowerze, raczej nie chcesz się zbytnio obciążać. Jeśli jednak powerbank będzie leżał w domu czy w samochodzie, jego gabaryty nie są aż tak istotne.

Pozostałe, mniej ważne parametry powerbanku to np. wskaźnik naładowania czy wytrzymałość.

Jak naładować iPhone’a bez ładowarki?

Jeśli masz jednego z najnowszych smartfonów Apple – iPhone’a 12 lub iPhone’a 13 (przeczytaj Recenzja iPhone 13, aby się dowiedzieć więcej o tym telefonie) – możesz korzystać z bezprzewodowego ładowania swojego urządzenia. Potrzebny będzie do tego powerbank kompatybilny z technologią MagSafe firmy Apple. Dzięki temu będziesz mógł go podłączyć do iPhone’a magnetycznie, jednym prostym ruchem, bez konieczności martwienia się o kabel ze złączem Lightning. 

Dalej się zastanawiasz, jak naładować iPhone’a bez ładowarki? W przypadku dwóch ostatnich generacji flagowego smartfona Apple możesz skorzystać z bezprzewodowego akumulatora MagSafe. Ma on kompaktowe rozmiary i będzie idealnie pasował do twojego iPhone’a. Podczepiony do pleców smartfona ładuje go automatycznie w bezpieczny i niezawodny sposób. Idealnie też współgra z nim, jeśli chodzi o design. Co ważne, jest dobrze umocowany i nie spadnie z iPhone’a, co może się zdarzyć w przypadku innych bezprzewodowych powerbanków, jeśli np. położysz je na desce rozdzielczej samochodu.

Jak naładować iPhone’a bez ładowarki w jeszcze inny sposób? Możesz również skorzystać ze specjalnego etui, które jednocześnie pełni funkcję powerbanku. Jego pojemność nie będzie tak duża jak w przypadku większości klasycznych powerbanków, ale nie będziesz musiał zabierać ze sobą dodatkowego urządzenia.

 • 3 848 zł
 • 3 799 zł
 • 5 299 zł
 • 5 349 zł
 • 2 899 zł
 • 3 849 zł
 • 5 349 zł
 • 6 499 zł
 • 4 599 zł
 • 6 499 zł
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!