Data publikacji: 8 listopada 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jaka klawiatura do tabletu? Sprawdź nasze propozycje

Poleć znajomemu Drukuj

Jeśli dobrze dobierzesz klawiaturę do tabletu, ułatwisz sobie pracę, szczególnie wtedy, gdy czasami musisz wpisywać długie teksty. Tym sposobem tablet i klawiatura zastąpią Ci laptop. Dobrze dobrana klawiatura nie tylko posiada potrzebne funkcje, ale jest też ergonomiczna i wysokiej jakości. Tylko taka sprawi, że z klawiatury będziesz chciał korzystać. Na rynku znajdziesz duży wybór klawiatur do tabletów. Sprawdź je w naszym poradniku i wybierz taką, która spełni Twoje potrzeby.

Klawiatura do tabletu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje klawiatur do tabletów,

- jak ocenić jakość klawiatury,

- jakie są sposoby podłączenia klawiatury,

- jakie są jej dodatkowe funkcje.

Klawiatury do tabletów – dedykowane, stacjonarne czy uniwersalne?

Klawiatura do tabletu Microsoft Surface Pro Type Cover QC7-00094

Warto wybierać klawiaturę do konkretnego tabletu. Szczególnie wtedy, gdy będzie to klawiatura dedykowana. Została wykonana z myślą o konkretnym tablecie albo grupie tabletów. Mogą to być np. stacje dokujące, które po podłączeniu z tabletem tworzą hybrydy, czyli połączenie tabletu i notebooka, np. Microsoft Surface Pro Type Cover QC7-00094.
Do tabletów pod kontrolą systemu Windows lub Android pasować będą zwykłe klawiatury stacjonarne przeznaczone głównie do komputerów. Są one bardzo wygodne i ergonomiczne, ale zazwyczaj będą używane stacjonarnie.
Największą grupę stanowią klawiatury uniwersalne, które będą działać praktycznie ze wszystkimi tabletami dzięki modułowi Bluetooth lub przez Wi-Fi.

UWAGA

Nie kupuj do tabletu klawiatury niewiadomego pochodzenia, wyprodukowanej przez mało znanego producenta. Klawiatury te zwykle są mało ergonomiczne, czasami nie można ich podłączyć bezproblemowo z tabletem. Szczególnie przy połączeniu Bluetooth często rozłączają się lub „gubią” tablet na kilka sekund. Uniemożliwia to właściwie korzystanie z urządzenia.

Klawiatura do tabletu – jak ocenić jej jakość?

Klawiatury do tabletów renomowanych firm są lepiej wykonane także pod względem jakości samych klawiszy czy obudowy. Twój tablet jest urządzeniem mobilnym, czyli prawdopobnie klawiaturę także będziesz często nosił. Musi ona być solidna, aby nie rozpadła się po krótkim użytkowaniu. Zwróć uwagę na układ klawiszy i sprawdź siłę nacisku. Skok klawiszy powinien być dość krótki i miękki, a odgłos uderzanych klawiszy cichy. Przy dłuższych tekstach lepiej, aby klawiatura do tabletu miała wyspowy układ klawiszy. Taki układ oznacza oddzielenie klawiszy od siebie, co daje większy komfort pisania. Sprawdź także, czy klawiatura ma układ QWERTY.

Jak podłączyć klawiaturę do tabletu?

Klawiatury do tabletów mogą być podłączane przewodowo albo bezprzewodowo za pomocą Bluetooth lub Wi-Fi. Wszystko zależy od tego, jaki model wybierzesz i czy Twój tablet ma np. gniazdo USB do połączenia klawiatury stacjonarnej. Bluetooth i Wi-Fi uwalniają Cię od przewodów i sprawiają, że z klawiatury możesz korzystać także w dużej odległości od urządzenia np. przy oglądaniu filmów, gdy tablet jest podłączony do telewizora.

CZY WIESZ, ŻE...

Bardzo ważna jest wielkość klawiatury dla konkretnej osoby. Klawiaturę zawsze należy dopasować do wielkości dłoni. Jeżeli jesteś kobietą, to Twoje dłonie prawdopodobnie mogą z powodzeniem obsługiwać węższe klawiatury. Gdy jesteś rosłym mężczyzną takie klawiatury będą nieporęczne.

Klawiatura do tabletu – dodatkowe funkcje

Wyróżniliśmy w tym miejscu cztery ciekawe funkcje klawiatur do tabletów:

  • klawiatura z touchpadem do tabletu, dzięki niej będziesz mógł korzystać ze wskaźnika myszy tak jak na laptopie,
  • podświetlenie klawiszy, które jest pomocne podczas pracy w nocy,
  • dołączona podstawka pod klawiaturę,
  • panel solarny, dzięki któremu możesz ładować klawiaturę bezprzewodową za pomocą energii słonecznej.

Sprawdź klawiatury do tabletów dostępne w naszym sklepie.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas