Data publikacji: 12 marca 2020
Autor: Anna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Szkła hartowane – czy są potrzebne? Jak przykleić szkło hartowane na telefon?

Poleć znajomemu Drukuj

Jak przykleić szkło hartowane na telefon? Odpowiedź na to pytanie jest bardzo ważna dla właścicieli wrażliwych na upadki i uderzenia smartfonów, zwłaszcza zaś modeli cienkich i z ekranem o dużej powierzchni. Osłonkę można nakleić samemu lub zdać się na pomoc fachowców.

Naklejanie folii ochronnej na telefon

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy warto zakupić szkło hartowane na telefon
  2. jak nakleić szkło hartowane na telefon
  3. czy można kilkakrotnie nakładać to samo szkło hartowane

Szkła hartowane – czy są potrzebne?

Pęknięty ekran telefonu

Ekran telefonu jest bardzo wrażliwy na wszelkie uderzenia i upadki. Mimo iż producenci oferują coraz wytrzymalsze – wzmocnione i uodpornione na różnego rodzaju wypadki szkła, to nierzadko dochodzi do jego pęknięcia czy ukruszenia. Najpopularniejsze obecnie metody zabezpieczania ekranu telefonu przed uszkodzeniem to szkła i folie ochronne. Te drugie charakteryzują się znacznie mniejszą skutecznością, biorąc pod uwagę większe uszkodzenia. Sprawdzają się dobrze jako zabezpieczenie przed zarysowaniami. Dzięki szkłu hartowanemu urządzenie może pozostać w stanie naruszonym przez dłuższy czas. Wybierając je, oprócz dopasowania do konkretnego modelu należy wziąć pod uwagę parametr twardości określany według skali Mohsa. Im wyższy, tym skuteczniejsze zabezpieczenie. Szkło hartowane na telefon powinno mieć twardość H8 lub H9. W sklepach RTV jest szeroki wybór tego typu akcesoriów, a jednymi z najbardziej popularnych ich producentów są:

Jak nakleić szkło hartowane?

Jak przykleić szkło hartowane na telefon? Procedura z powodzeniem może zostać przeprowadzona samodzielnie w warunkach domowych. W sieci czy w dołączonej do szkła instrukcji znaleźć można dokładne wytyczne. Stosowanie się do nich zapobiegnie problemom natury estetycznej np. krzywiznom, pęcherzykom powietrza czy pozostałościom kurzu pod szkłem. Cała operacja jest prosta, jednak wymaga dużej precyzji. W związku z tym dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy fachowców. Warto udać się do serwisu, gdzie pracownicy wiedzą najlepiej, jak nakleić szkło hartowane na telefon.

Proponowane produkty:
Winner WG Glass 3D iPhone 7 Plus (biały) <%– –%>
3mk UV Glass SAMSUNG GALAXY NOTE 10 <%– –%>
3mk Watch Protection HUAWEI GT 2E 46 mm <%– –%>
3mk FlexibleGlass Lite Huawei P40 Lite E <%– –%>
3mk ARC SE Huawei P20 Pro <%– –%>

Klejenie szkła hartowanego – krok po kroku

Samsung Galaxy S7 Edge Tempered Glass Screen Protector With Fitting Jig GP-G935QCEEBAB

Oto zbiór informacji, jak przykleić szkło hartowane do telefonu. Podstawą jest precyzja. W innym wypadku można zniszczyć zarówno akcesorium, jak i telefon. Należy zadbać o czystość miejsca roboczego. Szkło przytwierdza się do wyświetlacza z użyciem specjalnego kleju, do którego mogą przykleić się wszelkie pozostałe przy pracy zanieczyszczenia. Następnie dołączonymi do zestawu ściereczkami (najpierw korzysta się z mokrej nasączonej alkoholem, a później poleruje się suchym jej odpowiednikiem) czyści się ekran telefonu. Można użyć również powietrza sprężonego, by zdmuchnąć wszystkie drobinki kurzu. Kolejnym krokiem jest odklejanie folii zabezpieczającej, która znajduje się od strony klejącej. Zazwyczaj służy do tego specjalny pasek. Wystarczy go pociągnąć, by zdjąć folię. Szkło należy przytrzymywać krawędziowo w otwartej dłoni. Następnie dopasowuje się je do ekranu. Od precyzji wykonania tego kroku zależą w dużej mierze właściwości estetyczne i użytkowe smartfona. Szkło przykłada się do otworów z przedniej strony telefonu. Punktami odniesienia są głośnik lub aparat. Montaż musi być przeprowadzony niezwykle ostrożnie, ponieważ istnieje ryzyko pęknięcia ochronnej osłonki. Kciukiem delikatnie dociska się szkło na samym środku ekranu. Dzięki temu klej równomiernie rozłoży się, a osłonka skutecznie przytwierdzi do ekranu. Na koniec wcześniej użytą suchą ściereczką przeciera się powierzchnię szkła, dociskając je jednocześnie do ekranu. W wyniku tego w każdym miejscu nastąpi połączenie obu elementów.

Czy można ponownie przykleić szkło hartowane na telefon?

W przeciwieństwie do folii ochronnej szkło hartowane można ściągać i zakładać. Nie jest to jednak zalecane. Nie będzie się ono tak dobrze trzymało, jak przy pierwszym montażu. Żeby usunąć je z ekranu, trzeba ostrożnie podważyć na krawędzi i odchylać do góry. Na początku natrafi się na opór, lecz kiedy po chwili pod powierzchnię dostanie się powietrze, szkło powinno się odkleić. Odczepia się ono jak plaster. Po jego zdjęciu na ekranie mogą pozostać niewielkie smugi. Likwiduje się je szmatką do polerowania.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Słuchawki to niezbędne akcesorium do smartfona lub po prostu do komfortowego słuchania muzyki. Jaki bezprzewodowy model kupić?
Zobacz więcej   
 Zmywanie to jeden z najmniej lubianych obowiązków domowych. Sprawdź, jakie urządzenie uwolni cię od jego wykonywania.
Zobacz więcej   
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów