Jak ukryć kable bez kucia? Maskowanie przewodów

Aleksandra Burska

Zastanawiasz się, jak ukryć kable bez kucia ścian? Przewody zasilające urządzenia takie jak telewizor, monitor czy komputer stacjonarny wprowadzają chaos i wrażenie nieporządku nawet w najbardziej dopracowanych pod względem wystroju wnętrzach. Sprawdź, jak ukryć kable na ścianie i zadbać o schludny wygląd mieszkania.

Zobacz także: Jaki kabel HDMI wybrać do telewizora?


Jak schować kable?

Sprzęty elektroniczne są mocno widoczne w każdym domu. Komputer stacjonarny, sprzęt muzyczny, telewizor na ścianie… Jak schować kable wiszące bez ładu, tworzące wrażenie bałaganu? Nie dodają one uroku żadnemu pomieszczeniu, a najbardziej rzucają się w oczy w nowoczesnych, minimalistycznych i schludnych wnętrzach.

Ukrycie kabli nie jest łatwe, ale dzięki kilku prostym sposobom możliwe, i nie wymaga nawet reorganizacji pomieszczenia oraz problematycznego, zwłaszcza w wynajmowanych mieszkaniach kucia w ścianie. Z pomocą przyjdą nam maskownice i organizery kabli.


Maskowanie kabli TV na ścianie

Najbardziej widoczne w mieszkaniu kable pojawiają się, gdy zdecydujemy się umieścić telewizor na ścianie. Maskowanie kabli TV na ścianie nie musi wcale oznaczać bałaganu związanego z rozkuwaniem ścian. Jak ukryć kable na ścianie, by spod ekranu nie wystawała plątanina nieestetycznych przewodów?

Do ukrycia kabli od telewizora bez naruszania ściany warto wykorzystać specjalne prowadnice do kabli pozwalające na zakrycie przewodów. Kable przebiegają wówczas przez listwę, którą można przytwierdzić do ściany i odzyskać estetyczny wygląd pomieszczenia. To rozwiązanie nie wymaga kucia ścian, a listwę przytwierdzić można specjalnymi taśmami montażowymi. Unikamy wtedy wiercenia, co świetnie sprawdza się w wynajmowanych mieszkaniach, w których często nie ma zgody na inwazyjne działania dekoratorskie i remontowe.

To najwygodniejszy i najbardziej skuteczny sposób na to, jak ukryć kable od TV nieestetycznie zwisające spod telewizora.

  • 19,99 zł
  • 29,99 zł
  • 19,99 zł
  • 14,99 zł
  • 14,99 zł
  • 9,99 zł
  • 89,99 zł
  • 24,99 zł
  • 28,49 zł
  • 34,99 zł

Inne przewody, przedłużacze sieciowe i na przykład router lub dekoder łatwo ukryjemy w szafce pod telewizor. Jeśli nie mamy tego rodzaju mebla, możemy stworzyć osłonkę na kable z kartonowego pudełka, które warto ozdobić lub dobrać kolorystycznie tak, by uzupełniało wystrój wnętrza.

Maskowanie kabli od komputera i innych sprzętów

Chcesz sprawnie ukryć przewody, ale obawiasz się, że będzie to czasochłonne i skomplikowane? Maskowanie kabli TV oraz od wszelkich sprzętów RTV i AGD nie musi takie być, jeśli odpowiednio dobierzemy metody ich ukrycia.

Schowanie plątaniny kabli za meblami nie do końca rozwiązuje problem. Pomieszane ze sobą, pokryte kurzem i przygniecione ściankami mebli kable łatwiej ulegają uszkodzeniu. Kłęby kabli utrudniają też odpięcie pojedynczych sprzętów, gdy chcemy je przenieść lub wymienić.

Aby uniknąć problemów z kablami zwisającymi z biurka, możemy skorzystać ze sprawdzonych sposobów na ich organizację i ochronę. Jeśli chcemy jedynie uporządkować kable USB i ładowarki do sprzętów elektronicznych, wystarczy nam organizer do kabli mający osobne przegródki na pojedyncze przewody, co uniemożliwia ich splątanie i sprawia, że wszystkie będą pod ręką w razie potrzeby.

Kable i zasilacze od sprzętów plączące się w okolicy biurka możemy schować do wspólnego pudełka, najlepiej zamykanego od góry, z otworami na przewody, unikając nieestetycznej plątaniny i bałaganu wokół stanowiska pracy i rozrywki. Tak zabezpieczone kable ułatwią nam także odkurzanie!

kable jak ukryc kable jak zamaskowac kable tv komputerowe zasilacz

Do uporządkowania kabli, zarówno tych od urządzeń, jak i ładowarek oraz słuchawek, przenoszonych na co dzień w torbie lub plecaku świetnie nadają się też organizery do przewodów w formie specjalnie opracowanej taśmy z rzepem. Taśmę można pociąć na kawałki potrzebne do spięcia razem kilku przewodów, na przykład od monitora lub telewizora. Takim organizerem można też spiąć przewody, które nosimy przy sobie na co dzień, takie jak kabel ładowarki do telefonu.

Jeżeli w domu są dzieci lub zwierzęta, warto umieścić przewody od komputera w dodatkowej osłonie z grubego plastiku, podobnie jak kable, które przeciągamy po podłodze – na przykład przedłużacze.

Maskowanie kabli na podłodze

Jeśli mamy w domu zwierzęta, zwłaszcza te przejawiające tendencje do gryzienia przewodów (króliki, gryzonie, a także niektóre koty), warto zabezpieczyć kable leżące na podłodze nie tylko ze względów estetycznych. Uszkodzone kable mogą być niebezpieczne zarówno dla zwierzaków, jak i innych domowników – spowodować zwarcie, porażenie prądem, a nawet pożar.

Maskowanie kabli na podłodze nie musi być problematyczne. Jak schować kable, by były odpowiednio zabezpieczone, a przy tym zachować estetyczny wygląd pomieszczenia? Maskownice, które można stosować, aby ukryć kable od telewizora, świetnie nadają się także do poprowadzenia przewodów wzdłuż ściany – imitują wtedy listwę przypodłogową.

Jeśli kable są zbyt krótkie, by schować je w taki sposób, można zastosować wspomnianą wcześniej grubą osłonę z plastiku w formie przypominającej wąż ogrodowy. Zabezpieczy ona kilka kabli naraz i nie da się łatwo zniszczyć przez zwierzaki.

Odpowiednio ukryte kable będą chronione przed zniszczeniem, a także przestaną zaburzać przestrzeń w naszym mieszkaniu. Sposoby na to, jak ukryć kable bez kucia, umożliwią zachowanie porządku i estetyki nawet w pomieszczeniach, w których nie chcemy lub nie możemy podejmować większych prac remontowych. Uporządkowane kable i przewody zasilające to także oszczędność czasu podczas korzystania ze sprzętów RTV i AGD.

Polecane telewizory
Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!