Data publikacji: 2 lutego 2019
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak robić dobre zdjęcia aparatem natychmiastowym?

Poleć znajomemu Drukuj

Robienie dobrych zdjęć aparatem natychmiastowym nie jest łatwe. W przeciwieństwie do fotografii wykonywanych aparatami cyfrowymi nie ma możliwości poprawy pliku na komputerze – odpowiedniego wykadrowania czy przerobienia. Dlatego tak ważne jest, aby właściwie przygotować się do tego zadania – satysfakcja będzie olbrzymia, a Ty będziesz mógł stworzyć niepowtarzalną galerię ze swoimi pracami.

Jak robić dobre zdjęcia aparatem natychmiastowym?

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak przygotować się do robienia zdjęć aparatem natychmiastowym,

- z jakich funkcji korzystać, aby robić dobre zdjęcia z polaroida,

- jaki aparat natychmiastowy warto kupić.

Przygotowuj się do robienia dobrych zdjęć aparatem natychmiastowym

Zdjęcia z polaroida mogą być naprawdę dobreKażdy krok przed wykonaniem zdjęć z polaroida musisz starannie przemyśleć. Oto kilka rzeczy, na które powinieneś zwrócić baczną uwagę:
  • oświetlenie – zadbaj o to, aby fotografowany przez Ciebie obiekt był dobrze doświetlony. Jeśli nie musisz, nie używaj lampy błyskowej, ponieważ mogłaby ona zaburzyć kompozycję zdjęcia (tło przy mocnym błysku stanie się niewidoczne). Najlepiej zatem robić fotografie w świetle dziennym, a jeśli nie ma takiej możliwości, doświetlić odpowiednio zarówno przedmiot, który chcesz uwiecznić, jak i tło za nim,
  • tło – w przypadku aparatów natychmiastowych nie masz możliwości powtarzania zdjęć wielokrotnie – wkłady do aparatów typu polaroid są stosunkowo drogie, a jeden wkład zawiera zazwyczaj ok. 10-20 elementów. Upewnij się więc, że za obiektem, któremu chcesz zrobić dobre zdjęcie, nie znajdują się śmieci, nieuprzątnięty pokój czy po prostu mało estetyczna sceneria,
  • zadbaj o kadr – bardzo ważnym elementem przy robieniu dobrych zdjęć z polaroida jest wybranie odpowiedniego kadru – zdjęcia nie możesz później przyciąć ani komputerowo, ani ręcznie, ponieważ fotografie z aparatów natychmiastowych mają najczęściej ramki.

CZY WIESZ, ŻE...

Możesz zmienić swój telefon lub smartfon w aparat natychmiastowy? Wystarczy, że zaopatrzysz się w drukarkę do zdjęć i połączysz ze swoim urządzeniem mobilnym za pośrednictwem Wi-Fi. Następnie wybierz fotografię, którą chcesz otrzymać w formie analogowej i wydrukuj ją.

Proponowane produkty:
Canon Zoemini S (czarny) <%– –%>
Canon Zoemini C (niebieski) <%– –%>
Fujifilm Instax Mini 90 + etui + wkład Instax mini 10 (brązowy) <%– –%>
Fujifilm Instax Mini 11 (szary) <%– –%>
Polaroid OneStep 2 VP (czerwony) <%– –%>

Przydatne funkcje aparatów natychmiastowych

Choć aparaty natychmiastowe najczęściej nie mają zbyt wielu dodatkowych funkcji, a robienie zdjęć ogranicza się głównie do wciśnięcia odpowiedniego przycisku, to niektóre modele posiadają kilka opcji, które warto znać i używać:
  • Fujifilm Instax Square SQ6 tryb jasnej tonacji – dostępny między innymi w aparatach natychmiastowych Fujifilm Instax Mini 9 tryb pozwala na podkreślenie jasnych tonacji i usunięcie niechcianych cieni. Sprawia, że kolory na zdjęciu z polaroida są bardziej miękkie,
  • regulacja jasności – tę opcję posiadają np. aparaty natychmiastowe Fujifilm Instax Mini 8. Aparat sam dobiera w inteligentny sposób najlepszą ekspozycję dla ujęcia, więc nie musisz troszczyć się o odpowiednie oświetlenie fotografowanych obiektów,
  • tryb makro – świetnym modelem do robienia dobrych zdjęć z bardzo bliska jest Fujifilm Instax Square SQ6 – pozwala na wykonywanie fotografii nawet z odległości 30 cm,
  • tryb selfie – dla tych, którzy uwielbiają robić autoportrety. Przedni przycisk do zdjęć ułatwi wykonywanie takich fotografii. Taką opcją może pochwalić się np. Polaroid OneStep 2 VF.

Jaki aparat natychmiastowy wybrać?

Decydując się na kupno aparatu natychmiastowego, zwróć uwagę na jego dodatkowe funkcje. Świetnie w tym przypadku wypadają modele marki Fujifilm, które możesz kupić już za niespełna 240 zł. Taki właśnie jest model Fujifilm Instax Mini 8, który oferuje regulację jasności oraz tryb jasnej tonacji. Jeśli chcesz, aby aparat natychmiastowy służył Ci również do selfie, wybierz Fujifilm Instax Mini 9 posiadający lusterko ułatwiające wykonywanie autoportretów – ten model możesz zakupić w zestawie z papierem oraz etui! Dla tych, którzy od analogowych zdjęć wymagają jeszcze więcej, idealnym wyborem będzie Fujifilm Instax Square SQ6 – wszystko dzięki dodatkowym opcjom, takim jak tryb makro, tryb krajobrazu, automatyczna kontrola ekspozycji, tryb podwójnej ekspozycji czy też tryb jasny/ciemny.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Chcąc nabyć najbardziej podstawowy sprzęt grający, subwoofer i wzmacniacz do 500 zł może stać się całkiem niezłą opcją.
Zobacz więcej   
 Praktycznie większość wideorejestratorów 60fps jest w stanie nagrywać przestrzeń wokół samochodu w najwyższej jakości.
Zobacz więcej   
 Stacjonarny telefon komórkowy przydaje się w wielu sytuacjach. Zobacz, jaki model wybrać.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów