Jak ładować pad do konsoli?

Autor: Anna

Konsola do gier to świetna rozrywka dla całej rodziny – dlatego też tak często Xbox One czy Playstation 4 ląduje w salonie, gdzie każdy ma do nich dostęp. Najważniejszym akcesorium do konsoli jest pad, którego po naładowaniu można używać bezprzewodowo, co daje pełną swobodę ruchów w czasie gry. Przed grą trzeba jednak zapewnić kontrolerom odpowiedni poziom naładowania baterii – podpowiadamy, jak to zrobić.

ładowanie pada ps3

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak ładować pad Xboxa One i PS4
  2. czy warto kupić stacje dokujące do ładowania padów PS4 i Xboxa One
  3. czy warto kupić zestaw Charge and Play do pada Xboxa One i PS4

Ładowanie pada Xboxa One i PS4 – jak się za to zabrać?

Kontrolery do Playstation 4 i Xboxa One mają wejście micro USB – to najważniejsza informacja, dzięki której będziesz mógł dobrać odpowiednią ładowarkę. Pad Xboxa One i PS4 możesz ładować na wiele sposobów – jeśli posiadasz kabel z jednej strony zakończony złączem micro USB, a z drugiej standardowym USB, np. Unitek Y-C435GBK, z powodzeniem możesz podłączyć go na czas ładowania do komputera stacjonarnego lub laptopa. Co więcej, do ładowania pada Xboxa One nada się także zwykła ładowarka sieciowa – wystarczy, że podłączysz do niej kabel z podpiętym padem i wepniesz do gniazdka.

CZY WIESZ, ŻE...

Kabel może posłużyć też do ładowania pada bezpośrednio z konsoli, jednak rozwiązanie to jest mało praktyczne, ponieważ konsola musiałaby być włączona na czas zasilania.

Ładowanie pada PS4 i Xboxa One może się też odbywać w zupełnie inny sposób – kontrolery mogą być zasilane ze zwykłych baterii AA lub akumulatorów AA. Jeśli pad się rozładuje, z powodzeniem możesz wyjąć z niego akumulatorki i do ich naładowania wykorzystać standardową ładowarkę do baterii.

Stacje dokujące – czy warto je wybrać do ładowania padów PS4 i Xboxa One?

Sony DualShock 4 Charging StationBardzo popularnym rozwiązaniem jest ładowanie padów Xboxa One i Playstation 3 i 4 za pośrednictwem specjalnych stacji dokujących. Przede wszystkim są one bardzo estetyczne i eliminują konieczność korzystania z kilku kabli – wystarczy ułożyć na nich pady, nawet dwa naraz. Co więcej, mają własny zasilacz i pozwalają ładować kontrolery bez konieczności włączania konsoli – wystarczy zatem, że podłączysz pady do stacji po skończonej rozgrywce, a będą gotowe do pracy przed kolejnym starciem z wirtualnym światem. Dzięki stacji dokującej pady do konsoli są jednocześnie ładowane i estetycznie przechowywane, co z pewnością docenią miłośnicy porządku w mieszkaniu. Zobacz, jakie stacje dokujące masz do wyboru:

Zestaw Charge and Play – czym jest i czy warto go kupić?

ładowanie pada xbox one

Innym rozwiązaniem, na które decyduje się spora grupa graczy, jest wybór zestawu Charge and Play. Dzięki niemu można jednocześnie ładować pady Xboxa One i Playstation i grać w ulubione gry. Co więcej, taki zestaw działa również po przejściu konsoli w tryb czuwania, a zatem po zakończeniu rozgrywki nie musisz przepinać kontrolera do innej ładowarki. Kable dołączone do kompletów Charge and Play są na tyle długie, by zapewnić graczom maksymalną swobodę w czasie zabawy – tak, by mogli oni wygodnie rozsiąść się na sofie, która jest oddalona o 2-3 metry od konsoli. W naszej ofercie znajdziesz zestaw do ładowania pada Xboxa One – Trust GXT 230 Charge and Play Kit Xbox One – oraz do ładowania pada PS4 – Trust GXT 222 Duo Charge & Play PS4.

Oprócz przewodów do ładowania będziesz potrzebować także kabla HDMI, by podłączyć konsolę do telewizora. Jeśli nie wiesz, jaki kabel kupić, koniecznie zajrzyj do naszego poradnika: Jaki kabel HDMI wybrać do podłączenia konsoli.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów