Data publikacji: 20 września 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Jak działa dron?

Poleć znajomemu Drukuj

Co to jest dron? Jak działa i dla kogo okaże sie strzałem w 10-tkę? Przeczytaj nasz poradnik, aby dowiedzieć się więcej o możliwościach dronów! Dron z kamerą to bezzałogowy statek powietrzny wyposażony w kamerę, który jest zdalnie sterowany przez człowieka. Dzięki temu urządzeniu jest możliwe filmowanie i nagrywanie oraz wykonywanie zdjęć z lotu ptaka. Nowoczesne urządzenia mają ponadto funkcję podglądu na żywo filmowanego obrazu. Jak dokładnie działa ten sprzęt?

Kierowanie dronem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- do czego służy dron z kamerą,

- co posiada nowoczesny dron,

- czy kierowanie dronem jest skomplikowane,

- dla kogo przeznaczony jest dron-zabawka.

Do czego służy dron z kamerą?

Dron-zabawkaDron – co to jest? Pomimo dużej popularności tych urządzeń jeszcze wiele osób nie wie, czym dokładnie jest i do czego służy ten sprzęt. Dron jest bezzałogowym statkiem powietrznym zdalnie sterowanym przez użytkownika. Jest wyposażony w kamerę, dzięki czemu można wykonywać niesamowite ujęcia z lotu ptaka.

Początkowo drony były używane tylko w wojsku. Dzisiaj drony można spotkać w wielu miejscach. Ujęcia z lotu ptaka wykorzystasz w filmie promocyjnym produktów lub usług, filmach ze ślubów i wesel, do nakręcenia relacji z wycieczki w góry lub poważnej wyprawy eksploracyjnej. Trwają pracę nad wykorzystaniem tych urządzeń m. in. do dostarczania paczek z zakupami do drzwi domu klienta.

Dron - co powinien mieć?

Nowoczesne drony o niewielkich rozmiarach i małej wadze (niektóre ważą zaledwie 600 g) są naszpikowane elektroniką. Podstawowy element wyposażenia, czyli kamera, może pracować w rozdzielczości od standardu HD do nawet 4K. Ustabilizowany obraz bez drgań i przechyleń zapewniają wbudowane systemy gimbali 2- lub 3-osiowych.

Większość dobrych dronów posiada odbiornik GPS, podobny do tych, który jest montowany w nawigacjach samochodowych. Pomaga to ustalić pozycję geograficzną urządzenia w trakcie kręcenia filmów lub wykonywania fotografii. Z kolei połączenie z Wi-Fi daje Ci możliwość sterowania kamerą drona z poziomu smartfona lub tabletu.

Wszystkie wymienione cechy posiada np. 
DJI Spark Combo,cieszący się bardzo dobrymi opiniami klientów w naszym sklepie.

Ile kosztuje dron? Ceny wahają się od 300 zł a kończą na 13 tysiącach złotych. Za dobrej jakości trzeba zapłacić ok. 1,5-2 tys. zł i więcej.

PORADA EKSPERTA

Podczas wyboru drona zwracaj baczną uwagę na to, jak długo wystarcza jedno naładowanie jego akumulatora. Najtańsze modele mogą latać jedynie kilka minut, z kolei bardziej zaawansowane działają od kilkunastu minut do nawet pół godziny.

Proponowane produkty:
Hubsan ZINO PRO Portable <%– –%>
Hubsan X4 H502S Desire <%– –%>
Hubsan H107D+ <%– –%>
Hubsan X4 H216A <%– –%>
Hubsan H502E X4 Desire Cam <%– –%>

Sterowanie dronem - podstawy latania statkiem bezzałogowym

Dron z kamerąNa samym początku przygody z lataniem należy zapoznać się z przepisami i ogólnymi zasadami bezpieczeństwa. Do pierwszych lotów warto wybrać sprzęt amatorski lub drona-zabawkę. Jak to zwykle bywa podczas nauki nowych umiejętności, nie obędzie się bez stłuczek i uszkodzeń, dlatego warto się uczyć na tanim sprzęcie. Nauki możesz pobierać zarówno na otwartej przestrzeni, ale tutaj często Twoim przeciwnikami będą niespodziewane zmiany pogody i podmuchy wiatru, jak i w środku mieszkania. Kierowanie dronem nie jest skomplikowane, wymaga jedynie samozaparcia i czasu na nabranie wprawy.

Nowoczesne drony z wbudowaną nawigacją GPS dysponują funkcją programowania lotu. Wystarczy na mapie uruchomionej na smartfonie zaznaczyć punkty, pomiędzy którymi będzie się poruszał dron bez dodatkowego sterowania ze strony operatora.

Dla kogo jest dron-zabawka?

Drony-zabawki są dobrym rozwiązaniem na początku przygody z tego typu urządzeniami. Są tanie, lekkie i małe. Świetnie się sprawdzą w zabawie oraz treningu umiejętności sterowania. Można ich używać zarówno na otwartej przestrzeni jak i w zamkniętych pomieszczeniach.

Dobrze uczą nawyków i umiejętności sterowania dronem, dzięki czemu świetnie przygotowują do przejścia na sprzęt bardziej zaawansowany bez ryzyka uszkodzenia drogiego urządzenia przez operatora-amatora. Obsługa ich jest na tyle prosta, że mogą się nimi bawić nawet dzieci.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
Pralka ładowana od góry sprawdzi się nawet w bardzo małej łazience. Jej cena zależy głównie od funkcji. 
Zobacz więcej   
 Łazienka z pralką umieszczoną w zabudowie to bardzo modne rozwiązanie. Najpowszechniej ukrywa się ją pod blatem.
Zobacz więcej   
Pochłaniacz zapachów jest niezwykle ważny. Ze względu na szeroki wybór w RTV EURO AGD znajdziemy urządzenie do każdej kuchni. 
Zobacz więcej   

Znajdź nas