Najdroższe smartfony na świecie – ile kosztują? Czy warto?

Autor: Joanna

Zastanawiałeś się kiedyś, ile kosztuje najdroższy telefon na świecie i jak wygląda? Czy ma dużo złota i diamentów? Kto jest jego właścicielem? W poniższym artykule przedstawiamy smartfony z podziałem na trzy kategorie: najdroższe na świecie, prestiżowe i najbardziej zaawansowane technologicznie.

Smartfon z ikonką ceny

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są trzy najdroższe smartfony na świecie;
  2. ile należy zapłacić za prestiż;
  3. czy warto tyle płacić.

Jakie są najdroższe smartfony na świecie? I co je wyróżnia?

1. Falcon SuperNova iPhone 6 Pink Diamond

Bez dwóch zdań, Falcon SuperNova iPhone 6 Pink Diamond jest najdroższym smartfonem na świecie. Tym, co czyni go wyjątkowym, jest olbrzymi, różowy diament znajdujący się z tyłu obudowy. A to jeszcze nie wszystko. Całą konstrukcję smartfonu pokryto 24-karatowym złotem. Pod kątem specyfikacji technicznej jest to jednak klasyczny iPhone 6 oferujący 4,7-calowy ekran IPS, 1 GB RAM oraz 8-megapikselowy aparat główny. Wystarczy jednak jeden kamień szlachetny i złota obudowa, by wartość smartfona Apple osiągnęła kilkadziesiąt milionów dolarów. Najnowsze źródła mówią, że Falcon SuperNova iPhone 6 Pink Diamond wart jest nawet 110,5 miliona dolarów, czyli ponad 400 milionów złotych! Dla tych, którzy nie są gotowi wydać tak dużej kwoty na telefon powstały inne, tańsze odpowiedniki. Na przykład wariant z niebieskim diamentem, którego wartość szacuje się na połowę niższą. Kto jest właścicielem najdroższego smartfona na świecie? Urządzenie jest wyjątkowe, niepowtarzalne i od lat należy wyłącznie do jednej osoby. Jest nią Nita Ambani, żona Mukesha Ambaniego, indyjskiego miliardera będącego właścicielem aż 48% udziałów w firmie Reliance Industries Limited.

2. Black Diamond iPhone 5

Drugim najbardziej wypasionym i najdroższym smartfonem jest Black Diamond iPhone 5. Designersko jest mniej skromny – jego obudowa została pokryta przez ponad 600 malutkich diamentów, zarówno białych, jak i czarnych. Wartość urządzenia podnosi także użycie 135 gramów 24-karatowego złota do pokrycia bryły. Najwięcej cennych kamieni znalazło się na tylnym logo Apple, wokół klawisza Home oraz dookoła całej obudowy. Black Diamond iPhone 5 robi wrażenie, tak samo, jak jego wartość, która wynosi ponad 15 milionów dolarów! A co znajduje się w środku? To samo, co w przypadku seryjnego iPhone 5 z 2012 roku, czyli 4-calowy wyświetlacz LED, 1 GB RAM i niewymienialna bateria 1440 mAh.

3. iPhone 4S Elite Gold

Na trzecim miejscu plasuje się iPhone 4S Elite Gold, wyceniany na około 10 milionów dolarów. Co czyni go tak drogim? Przede wszystkim użycie 24-karatowego złota, 53 diamentów pokrywających logo Apple oraz 8,6-karatowe diamenty znajdujące się na przycisku Home. Obudowa iPhone 4S Elite Gold zawiera w sobie nawet część oryginalnej kości T-Rexa.

  • 799 zł
  • 3 899 zł
  • 2 699 zł
  • 1 599 zł
  • 98,99 zł

Ile należy zapłacić za prestiż?

Smartfon z diamentami

Powyższe smartfony to wyjątkowe modele, które raczej trudno spotkać w seryjnej produkcji. Zazwyczaj są to indywidualnie składane zamówienia pod konkretne wymagania klienta. Nie oznacza to jednak, że trzeba rezygnować z prestiżu. Na rynku dostępne są także tańsze i, przede wszystkim, nowsze modele urządzeń. Mniej kosztownym wyborem okaże się 18ct Gold & Diamond iPhone X BITCOIN Edition. Jego największą zaletę stanowi pokrycie tylnego panelu skórą krokodyla wykończoną logiem Bitcoina, wykonanym z 18-karatowego złota i 57 białych diamentów. W kwestii specyfikacji technicznej jest to wersja iPhone X z 256 GB pamięci, którego następcą w zeszłym roku stał się iPhone XS. iPhone X BITCOIN Edition dostępny jest w wielu wariantach kolorystycznych. Pakuje się go w unikalne, drewniane pudełko, a do zestawu dołączone są certyfikaty autentyczności. Jego cena wynosi około 11 tysięcy dolarów.

Będąc w posiadaniu 15 tysięcy dolarów, można skierować wzrok w kierunku iPhone XS Master Movement 24ct Gold Edition. Przepięknie skonstruowany telefon przyciąga uwagę transparentnym czasomierzem. Całość składa się ze szkła szafirowego oraz 19 klejnotów. Technicznie jest to wersja iPhone XS z 512 GB pamięcią wewnętrzną. Mimo obłędnego wzornictwa oraz zegarka typu skeleton na tylnej pokrywie baterii, to wciąż wartość dobrego samochodu klasy średniej.

Czy warto tyle płacić?

Smartfon leżący na dolarach

Czy warto posiadać najdroższy telefon na świecie? Ile wart jest prestiż? Na te dwa pytania warto odpowiedzieć sobie indywidualne. Ci, którzy mają nieograniczony budżet i oczekują najnowszych nowinek technologicznych nie muszą aż tak daleko szukać. iPhone XS Max w najlepszej wersji oferuje aż 512 GB pamięci wewnętrznej, co w połączeniu z wydajnym procesorem i świetnym aparatem fotograficznym, potrafiącym rejestrować wideo w rozdzielczości 4K, daje mobilne centrum obróbki. Najnowszy model Samsung Galaxy Note10+ jest z kolei odpowiedzią dla użytkowników biznesowych, którzy od smartfona oczekują zastąpienia laptopa. W telefonie znajduje się 12 GB RAM, 256 GB pamięci wewnętrznej, ekran wielkości 6,8 cala i inteligentny rysik S Pen. Taka specyfikacja techniczna otwiera przed użytkownikami szeroki wachlarz możliwości, począwszy od serialowej rozrywki, po profesjonalne ujęcia foto-wideo, a na pracy w dużych arkuszach kalkulacyjnych kończąc.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów