Hoverboard – jakie koła?

Autor: Joanna

Zastanawiasz się nad zakupem hoverboarda? Deskorolka elektryczna może mieć wiele zastosowań – służy do zabawy i rekreacji, jest ekologicznym środkiem do przemieszczania się w mieście, a także pokonywania krótkich odległości w magazynach i centrach handlowych. W zależności od tego, do czego ją wykorzystasz, powinieneś wybrać model o odpowiednich kołach. Sprawdź jaki!

Wielkość kół decyduje o tym, jakie zastosowania ma dany hoverboard

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie rodzaje kół może mieć deskorolka elektryczna,
- jakie koła powinien mieć hoverboard do jazdy w mieście,
- jaki rodzaj kół sprawdzi się na nierównym terenie.

Deskorolka elektryczna – typy kół

Jeśli zastanawiasz się, jaki model deskorolki wybrać, rozmiar kół i rodzaj opon to jedne z najważniejszych kryteriów. Koła, w jakie wyposażony jest hoverboard, wpływają na komfort jazdy po różnych rodzajach nawierzchni. W zależności od tego, czy chcesz poruszać się po mieście, gdzie nawierzchnia ma różną chropowatość, po gładkiej podłodze w sklepach, czy po nierównych, polnych drogach, może być Ci łatwiej lub trudniej manewrować deskorolką na dwóch kołach.
Hoverboard na niskich, twardych kołach sprawdzi się do jazdy po równej nawierzchniNajważniejszą cechą kół w deskorolce elektrycznej jest ich wielkość. Większość dostępnych na rynku hoverboardów posiada koła o średnicy od 6,5 do 10 cali. Co do zasady – im większe koła, tym lepiej deska poradzi sobie na nierównym podłożu. Z drugiej strony, duże koła powodują mniejszą zwrotność hoverboarda. Przykładem deskorolki o dużych kołach jest Skymaster Wheels 11 Dual 10,5" – mają one średnicę aż 10,5 cala.
Innym istotnym parametrem są opony. Wpływają one na komfort i bezpieczeństwo jazdy na hoverboardzie niezależnie od tego, na jaki rozmiar kół się zdecydujesz. Koła wykonane z plastiku nie nadają się do użytku na śliskich nawierzchniach, a ponadto bardzo łatwo przenoszą wstrząsy, przez co deska elektryczna staje się niestabilna na nierównym podłożu. Jeśli planujesz wyprawy poza gładkie, miejskie drogi, najlepszym rozwiązaniem będą solidne, pompowane opony z antypoślizgowym bieżnikiem. Do jazdy po mieście wystarczające będą opony z twardej gumy, tak jak w modelu Manta Smart Balance Board Snake MSB9001 6,5".

Hoverboard w mieście – jakie koła wybrać?

Hoverboard na dużych kołach z bieżnikiem nadaje się do użytku na nierównym terenieJeśli elektryczna deskorolka na dwóch kołach ma Ci służyć przede wszystkim do poruszania się po mieście, musisz pamiętać, że nawierzchnia nie zawsze jest idealnie równa. Na drodze napotkasz przeszkody w postaci kostki brukowej i szorstkiego asfaltu, a także krawężniki i wydeptane ścieżki. Tymczasem aby bezpiecznie poruszać się po mieście, Twoja deskorolka powinna być dosyć zwrotna. Dlatego do jazdy na hoverboardzie w mieście najlepiej wybrać model o mniejszych kołach, wyposażonych w opony z bieżnikiem. Dobrym przykładem deskorolki do jazdy miejskiej jest Kawasaki KX-PRO6,5A 6,5".

Deskorolka na dwóch kołach do jazdy w terenie

Pojazdy elektryczne mogą służyć także rekreacji – szybka jazda na desce po polnych i leśnych drogach jest źródłem dobrej zabawy. Aby hoverboard dobrze radził sobie z pokonywaniem przeszkód i większych nierówności, musi posiadać duże koła z agresywnym bieżnikiem, który zapewni desce przyczepność. Jeśli szukasz deskorolki do jazdy terenowej, wybierz model z kołami o większej średnicy i pompowanych oponach, na przykład Manta MSB9023 Off Road – Smart Balance Board 8,5".

WARTO WIEDZIEĆ

Na wygodę jazdy po nierównym podłożu wpływa też wysokość deski. Jeśli chcesz, by hoverboard z łatwością pokonywał przeszkody przy jeździe terenowej, wybierz model o wysokim zawieszeniu.

Dopiero kupiłeś deskorolkę elektryczną? Aby dowiedzieć się, jak bezpiecznie jej używać, sprawdź nasz artykuł Jak jeździć na hoverboardzie? Bezpieczna technika jazdy krok po kroku.
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów