Data publikacji: 16 listopada 2018
Autor: Ola
ARTYKUŁ - PORADNIK

Duży tablet – jaki model wybrać na prezent dla rodziców na święta?

Poleć znajomemu Drukuj

Jeszcze kilka lat temu tablety były urządzeniami niszowymi i ich cena dla wielu była poza zasięgiem. Dzisiaj nie tylko ceny są bardziej przystępne – również wybór i możliwości tabletów są nieporównanie większe. Jeżeli chciałbyś kupić prezent na święta dla rodziców, możesz zainteresować się dużymi tabletami, które zastąpią laptop i zarazem będą pełniły rolę wszechstronnych urządzeń mobilnych i multimedialnych. Przeczytaj nasz artykuł i wybierz idealny model!

Duży tablet jest dobrym pomysłem na prezent na święta dla rodziców

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaki ekran powinien mieć duży tablet,

- który system operacyjny wybrać,

- co wpływa na komfort pracy z dużym tabletem.

Jaki ekran powinien mieć duży tablet?

Mówiąc o dużym tablecie, mamy na myśli ekrany o przekątnej 10 cali lub nawet 12 cali. Wybierz taki tablet, który oferuje rozdzielczość co najmniej HD, albo jeszcze lepiej Full HD i więcej, np. Apple iPad Pro 10,5" Wi-Fi 64GB. Twoi rodzice będą mogli na takim tablecie oglądać wysokiej jakości filmy lub zdjęcia wykonane w dużej rozdzielczości.

Ekrany w dużych tabletach wykonane są głównie w technologii IPS, AMOLED lub RETINA. Szczególnie dwie ostatnie zapewniają szerokie kąty widzenia, a nasycenie kolorów i jakość czerni będzie lepsza niż w innych ekranach.

CIEKAWOSTKA

Wyświetlacze AMOLED posiadają aktywną matrycę. Każdy piksel w wyświetlaczu jest aktywowany bezpośrednio. Dzięki temu piksele włączają się oraz wyłączają wielokrotnie szybciej niż np. w wyświetlaczu IPS.

Przeczytaj też artykuł: Najlepszy odtwarzacz MP3 dla dzieci – poznaj opinie naszych klientów.

Duży tablet jest idealny do oglądania filmów

Który system operacyjny wybrać?

Decydując się na duży tablet, musisz zdecydować się na system operacyjny. Masz do wyboru trzy systemy: Android, Windows oraz iOS. To, jaki wybierzesz, ma wpływ na:

  • markę tabletu, ponieważ producenci zwykle proponują urządzenia działające na jednym systemie operacyjnym,
  • współpracę tabletu z innymi urządzeniami np. z telefonami, które mają rodzice. Warto wybrać ten sam system operacyjny,
  • ilość i dostępność aplikacji dostępnych na tablecie. Na Androidzie i iOSie jest stosunkowo najwięcej programów dostępnych w sklepie (bezpłatnych jak i płatnych), ale Windows również oferuje dużą ilość aplikacji, które na pewno spełnią potrzeby Twoich rodziców.

Zanim zdecydujesz się na prezent dla rodziców na święta, poznaj dobrze ich potrzeby i kup im duży tablet, który będzie działał na tym samym systemie, co ich smartfony. Wtedy rodzice będą mogli w pełni korzystać z tych samych aplikacji i korzystać np. z rodzinnej chmury przy udostępnianiu i oglądaniu zdjęć.

Co wpływa na komfort pracy z dużym tabletem?

Duży tablet – Apple iPad Pro 10,5" Wi-Fi 64GBKomfort pracy z dużym tabletem zależy także od:

  • wytrzymałej i dobrze spasowanej obudowy. Duży tablet dla rodziców powinien mieć dobrze spasowaną obudowę, która wykonana jest z trwałych materiałów, najlepiej z aluminium, jak Samsung 10 cali Galaxy Tab S4 64GB LTE SM-T835,
  • odpowiednich zasobów pamięci – powinno być jej dostępnych co najmniej 16 GB. Pamięć szybko się zapełnia za sprawą danych zapisywanych przez aplikacje, zdjęć, a przede wszystkim filmów. W przypadku zapełnienia pamięci niektóre tablety mają dodatkowe gniazdo pamięci zewnętrznej, w które można włożyć kartę micro-SD, np. tablet Huawei MediaPad T5 10 LTE 2/16GB,
  • czas pracy na baterii pozwoli rodzicom korzystać z tabletu bez zasilania np. podczas podróży. Efektywny czas pracy wynosić powinien przynajmniej 5-6 godzin, a najlepiej więcej: 18 h oferuje Lenovo Yoga Tablet 3 10" (X50L) LTE.

PORADA EKSPERTA

Rzeczywisty czas pracy na baterii może się znacznie różnić od danych podawanych przez producentów. Wpływ na to ma przede wszystkim sposób korzystania z urządzenia. Wydłużenie czasu pracy na baterii jest możliwe przez zastosowanie kilku prostych zasad. Wyłączaj niepotrzebne aplikacje, zmniejsz jasność ekranu, wyłącz transmisję danych, Wi-Fi i Bluetooth, a także GPS.

Przeczytaj również artykuł Tablet 7, 8 czy 10 cali – co wybrać.

Sprawdź ofertę dużych tabletów w naszym sklepie.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Zobacz, dlaczego warto pić wodę!

Zobacz więcej   
Zastanawiasz się, czy woda z kranu nadaje się do picia? Odpowiadamy!
Zobacz więcej   
Zobacz, jak być eko i zużywać mniej plastików z dzbankami filtrującymi!
Zobacz więcej   

Znajdź nas