Jaką zmywarkę wybrać? Praktyczne porady

Z tego artykułu dowiesz się:Dlaczego warto kupić zmywarkę? Czy używanie zmywarki jest bardziej ekonomiczne niż mycie ręczne? Jak wybrać odpowiedni rozmiar urządzenia? Który model wybrać - wolnostojący czy do zabudowy? Jakie parametry techniczne są istotne przy zakupie zmywarki?
Autor: Zosia

Jeszcze kilkanaście lat temu zmywarka była dobrem luksusowym, na którego posiadanie mogli pozwolić sobie jedynie nieliczni. Dziś, jest ona coraz częstszym elementem wyposażenia kuchni, a bardziej niż posiadanie, dziwi jej brak. Pozwala ona nie tylko na uniknięciu przykrej konieczności zmywania naczyń, ale również na zaoszczędzenie pieniędzy, wody i energii. Sprawdź, jak wybrać model, który spełni wszystkie twoje oczekiwania.

Zobacz także: Ranking zmywarek
 

Jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka to urządzenie, dzięki któremu życie każdego domownika stanie się o wiele łatwiejsze. To nie tylko ogromna oszczędność czasu i sił, których nie trzeba będzie przeznaczać na ręczne mycie naczyń. Posiadanie zmywarki to również oszczędność wody, a to z kolei gwarantuje nie tylko korzyści finansowe, ale także ulgę dla środowiska. Wokół posiadania tego rodzaju sprzętu narosło jednak sporo mitów, które mogą skutecznie zniechęcić potencjalnych użytkowników od jej zakupu, dlatego podpowiadamy jaką zmywarkę kupić. Jednym z mitów jest opinia, że zmywarka sprawdza się jedynie w sytuacji, gdy brudnych naczyń w gospodarstwie domowym produkuje się naprawdę dużo. Prawdą jest, że zmywarka sprawdza się najlepiej, jeśli będzie włączana tylko przy pełnym załadowaniu. Jej użytkowanie jest wtedy najbardziej ekonomiczne i opłacalne. Należy jednak pamiętać o tym, że urządzenia produkowane są w wielu rozmiarach, dostosowanych do potrzeb każdego. Jeśli więc uważasz, że na pełne załadowanie zmywarki musiałbyś zbyt długo czekać, bo gotujesz rzadko lub dla niewielkiej liczby osób, wystarczy, że zdecydujesz się na mniejszy model. Dodatkowo zmywanie nawet niewielkiej ilości naczyń pod bieżącą wodą okazuje się pochłaniać znacznie więcej kosztów, niż umycie ich za pomocą zmywarki. Kolejnym zarzutem jest to, iż zmywarka, nawet pomimo niosących oszczędności wody, generuje większe koszty, niż zmywanie ręczne, bo dodatkowo zużywa energię elektryczną. Co prawda zmywarka z pewnością zużywa więcej prądu, niż mycie ręczne, które nie potrzebuje go wcale. Faktem jest jednak też to, iż jednorazowe działanie zmywarki to zużycie ok. 0,9 kWh, co z kolei generuje koszt nieprzekraczający 50 groszy. Nie przekroczy to więc każdorazowej oszczędności, jaka wynika z mniejszego marnotrawstwa wody. Jeśli pragniesz dodatkowo obniżyć zużycie przez urządzenie energii elektrycznej, możesz zdecydować się na model z funkcją opóźnionego startu. Będziesz mógł wtedy swobodnie zaprogramować cykl zmywania na dowolną godzinę, nawet nocną, podczas której ceny prądu potrafią być znacznie niższe. Wszystkie wspomniane aspekty należy wziąć pod uwagę, zastanawiając się jaką zmywarkę wybrać.

W ostatnim czasie upowszechnił się również mit głoszący, że zmywarka nie domyje naczyń dokładnie. Nie jest to prawda – zmywarka jest w stanie podgrzać wodę do znacznie wyższej temperatury, niż ludzkie ręce są w stanie wytrzymać. Niesie to ze sobą konsekwencje w postaci szybszego i bardziej dokładnego mycia. Ponadto nowoczesne zmywarki wyposażone są w ramiona myjące, z których woda wypuszczana jest pod ogromnym strumieniem, niemożliwym do osiągnięcia w kuchennym kranie. Każdy brud puszcza więc bardzo szybko i bezproblemowo. Warto również zaznaczyć, że w zmywarce zmieścisz nie tylko tradycyjne komplety naczyń (talerze, kubki i sztućce), ale również elementy o większych gabarytach (patelnie, garnki i naczynia żaroodporne). Dzięki temu zostajesz całkowicie zwolniony z konieczności ręcznego zmywania naczyń. Istnieją również opinie mówiące, iż instalacja zmywarki jest kłopotliwa i wymaga dużo zachodu. Nic bardziej mylnego. Na najmniejsze modele znajdzie się miejsce w kuchni każdej wielkości, a sam montaż jest banalnie prosty i wymaga jedynie dostępu do ujęcia wody. Zakup zmywarki opłaca się więc każdemu, bez znaczenia na częstotliwość gotowania i ilość zużywanych naczyń - podpowiadamy jaką zmywarkę wybrać.

Brudne naczynia w zlewie, na które leje się woda z kranu
 

Co jest oszczędniejsze - mycie ręczne czy używanie zmywarki?

Jeśli zastanawiasz się, jaką zmywarkę kupić i która opcja zmywania brudnych naczyń jest bardziej oszczędna, powinieneś przede wszystkim oszacować koszty generowane przez zmywanie ręczne, jak i te pochodzące z używania zmywarki. Na cenę mycia ręcznego wpływ ma wiele czynników, co sprawia, że jej oszacowanie jest dość trudne. Należy wziąć tu pod uwagę chociażby sposób, w jaki podgrzewana jest woda w twoim gospodarstwie domowym. Bojler elektryczny spowoduje, że zapłacisz więcej niż użytkownicy junkersów gazowych. Jeśli natomiast ciepłą wodę pobierasz bezpośrednio z kotłowni, koszt ciepłej wody nie przewyższa znacznie ceny tej niepodgrzanej. Do tego należy również doliczyć m.in. ceny gąbeczek i detergentów. Jeśli chcesz jak najdokładniej obliczyć koszt zmywania ręcznego, możesz pokusić się o przeprowadzenie domowego eksperymentu. W celu jego wykonania powinieneś zgromadzić w zlewie brudne naczynia z całego dnia i zapisać dane z licznika wody, prądu oraz ilość używanego detergentu. Po umyciu należy porównać wskaźniki i otrzymane zużycie pomnożyć przez ceny zużytych dóbr. Otrzymany wynik to średni, dzienny koszt ręcznego mycia naczyń. W większości przypadków przekracza on opłaty związane z eksploatacją zmywarki. Najbardziej oszczędne modele w trakcie jednego cyklu zmywania zużywają jedynie 9 litrów wody. Warto o tym pamiętać rozważając jaką zmywarkę wybrać. Przy dużej pojemności (niektóre modele mogą pomieścić nawet 14 kompletów naczyń) wystarczy jedno napełnienie urządzenia w ciągu dnia. Z drugiej strony posiadanie zmywarki wiąże się ze wspomnianym wcześniej wzrostem opłat za prąd. Jest to spowodowane faktem podgrzewania wody w urządzeniu za pomocą licznych grzałek. Moc zmywarek waha się w przedziale od 1000 do około 1500 W, co daje nam zużycie 1–1,5 kW energii w ciągu godziny.

Zastanawiając się jaką zmywarkę wybrać, warto pamiętać, że zużycie elektryczne można obniżyć decydując się na sprzęt o wysokiej klasie energetycznej (A++ lub A+++). Co prawda, zapłacimy za nie więcej, niż za urządzenia w niższej klasie energetycznej, jednak rachunki będą o wiele niższe, a więc poniesiony koszt szybko zwróci się z nawiązką. Jeśli chcesz dowiedzieć się szczegółów na temat oszczędnego zmywania, przeczytaj artykuł. Podpowiadamy w nim jaką zmywarkę kupić. Dodatkowo, wybierając model urządzenia umożliwiający opóźniony start możesz zaprogramować urządzenie tak, aby zmywanie rozpoczęło w nocy. W większości przypadków opłaty za nocną taryfę zużycia energii elektrycznej są o wiele niższe.

Jak widać decydując jaką zmywarkę wybrać, możemy rozpatrywać wiele rozwiązań, które zmniejszają koszty generowane przez jej użycie. Mycie ręczne natomiast wiąże się ze stałymi opłatami, których zmniejszenie jest już bardziej problematyczne. Warto również pamiętać, że mówiąc o oszczędnościach, nie powinniśmy mieć na uwadze tylko aspektu finansowego. Należy wziąć pod uwagę ilość wolnego czasu, jaki zyskamy do wykorzystania na dowolną formę aktywności lub odpoczynku, a także niebagatelną korzyść dla środowiska.

Otwarta zmywarka z czystymi naczyniami
 

Jak dobrać rozmiar zmywarki?

Bardzo istotnym aspektem, na który warto zwrócić szczególną uwagę stojąc przed wyborem jaką zmywarkę kupić, są jej wymiary zewnętrzne, a więc również bezpośrednio z nimi związana pojemność urządzenia. Bazując na tym parametrze urządzenia możemy podzielić na trzy rodzaje: zmywarki o szerokości 45 cm, 55 cm i 60 cm.

Poniżej wskażemy główne przesłanki, jakimi należy kierować się przy doborze odpowiedniego rozmiaru urządzenia. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów i dowiedzieć się jaką zmywarkę kupić, sprawdź, jak prawidłowo dobrać rozmiar zmywarki. Pierwsza grupa urządzeń to najmniejsze, kompaktowe zmywarki, które idealnie sprawdzą się w niewielkich pomieszczeniach. Zazwyczaj mają one 85 centymetrów wysokości i 60 centymetrów głębokości. Idealnie posłużą singlowi, parze lub małej rodzinie (maksymalnie trzyosobowej). Mogą pomieścić nawet 8-10 kompletów naczyń, co jest dowodem na to, że niewielki rozmiar nie musi wiązać się z kompletnie nieużyteczną pojemnością.

Jeśli chodzi o to, jaką zmywarkę wybrać do ciasnych pomieszczeń, warto pamiętać, że na rynku są dostępne modele o szerokości 55 cm. To nietypowe, kompaktowe zmywarki, które choć charakteryzują się pokaźną szerokością, zazwyczaj mają wysokość jedynie 44 cm i głębokość - 50 cm. Są one bardzo niskie, co wiąże się z koniecznością ograniczenia miejsca wewnątrz urządzenia - w środku mieści się tylko jeden kosz na naczynia. Podobnie, jak poprzednia grupa, idealnie sprawdzi się w małych kuchniach, a także u osób mieszkających w pojedynkę lub takich, którzy często jedzą poza domem. Duże modele o szerokości 60 cm (np. Samsung WaterWall DW60M9550FS) to urządzenia idealne dla wieloosobowych rodzin. Jako że zajmują więcej miejsca, idealnie sprawdzą się w bardziej przestronnych pomieszczeniach. Zazwyczaj mają 85 centymetrów wysokości i 65 centymetrów głębokości. Będą to również świetne modele dla par i singli, którzy chcą uniknąć konieczności częstego włączania urządzenia. Sprawdź, zmywarki o szerokości 60 cm i dowiedz się z naszego poradnika jaką zmywarkę wybrać.

 

Wolnostojąca czy do zabudowy - jaką zmywarkę kupić?

Kolejnym, nie mniej ważnym parametrem, na który należy zwrócić uwagę rozważając jaką zmywarkę kupić jest fakt, czy wybierzemy urządzenie do zabudowy czy wolnostojące. Ma to znaczenie przede wszystkim z perspektywy estetyki i pożądanego efektu końcowego. Urządzenia wolnostojące charakteryzują się większą mobilnością. Mogą być ustawione w dowolnie wybranym miejscu w pomieszczeniu, do którego istnieje możliwość doprowadzenia i odprowadzenia wody. Front tego typu zmywarki zawsze będzie widoczny, dlatego sprawdzi się w sytuacji gdy pragniesz dodatkowo wyeksponować urządzenie. Samą górną część można jednak z łatwością zastąpić blatem kuchennym, dzięki czemu nie ograniczasz cennej przestrzeni roboczej. Sprawdź, zmywarki wolnostojące, które możesz zabudować pod blatem. Przeczytaj nasz poradnik i dowiedz się jaką zmywarkę kupić.

Urządzenia przeznaczone do zabudowy idealnie sprawdzą się w sytuacji, kiedy chcesz zachować pełną spójność aranżacji wnętrza. Tego typu modele możesz z łatwością ukryć za frontem dopasowanym do szafek kuchennych, dzięki czemu urządzenie nie będzie rzucać się w oczy. Można wybrać zmywarkę pod zabudowę z widocznym bądź ukrytym panelem sterowania – w ostatnim przypadku urządzenie jest zupełnie niewidoczne dla postronnych oczu. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat modeli wolnostojących i tych do zabudowy, przeczytaj artykuł i dowiedz się jaką zmywarkę wybrać.

Otwarta zmywarka do zabudowy
 

Na jakie parametry zmywarki warto zwrócić uwagę?

Oprócz wspomnianych już wcześniej aspektów, decydując jaką zmywarkę kupić, należy zwrócić uwagę na całe spektrum pozostałych parametrów technicznych. Nabierzesz dzięki temu pewności, iż finalnie wybrany model w stu procentach spełni twoje oczekiwania.

Do grupy najistotniejszych aspektów, jeśli chodzi o decyzję jaką zmywarkę wybrać, należą przede wszystkim:

 • zużycie wody - należy wybierać urządzenia zużywające jak najmniejszą ilość wody w trakcie jednego cyklu zmywania (dostępne są modele zużywające jedynie 6,5 litra wody! - np. Electrolux ESF2400OK);
 • zużycie energii elektrycznej - w tym przypadku należy zwracać uwagę na klasę energetyczną. Im wyższa, tym niższe opłaty eksploatacyjne będzie generować urządzenie. Najlepszym rozwiązaniem jest wybór modelu w klasie A++ lub A+++ (np. Bosch SMS46NI04E). Są one co prawda droższe od zmywarek w klasie A+ i niższej, jednak inwestycja szybko zwróci się w postaci o wiele niższych rachunków za prąd;
 • pojemność - wspominany już wcześniej parametr, bezpośrednio powiązany z rozmiarem (szerokością) zmywarki. Zazwyczaj przedstawiany jest on, jako ilość kompletów naczyń, które można zmieścić w urządzeniu w trakcie jednego załadowania. Należy bezpośrednio dostosować go do liczby osób w gospodarstwie domowym oraz tego, jak często chcesz zaprogramowywać urządzenie. Ogólnie przyjętą zasadą jest to, że dla 1-2 osób wystarczy urządzenie, do którego zmieści się 8-10 kompletów naczyń, natomiast dla większej ilości - takie, do którego możesz włożyć 14 i więcej kompletów;
 • poziom hałasu – to mniej oczywisty parametr, ale jego również warto wziąć pod uwagę. Jest on szczególnie istotny, jeśli planujesz włączać urządzenie w wieczornych lub nocnych godzinach oraz wtedy, gdy w domu przebywa małe dziecko, któremu nie chcesz zakłócać spokojnego snu. Najlepiej zdecydować się na modele, które emitują hałas nieprzekraczający 45 dB (np. Siemens SR256I01TE). Sprawdź, jak wybrać cichą zmywarkę.;
 • serwis gwarancyjny – kupując każdego rodzaju droższy sprzęt AGD (a do takich z pewnością należy zmywarka) należy zwrócić uwagę na okres czasu, na jaki przysługuje ci gwarancja, jakie są warunki jej uwzględniania oraz wszelkie ograniczenia z nią związane. W większości przypadków “automatycznie” przyznawana jest dwuletnia gwarancja, jednak przysługuje ci prawo do odpłatnego wydłużenia jej na oznaczony okres;
 • transport, wniesienie i montaż – zmywarka to duży i ciężki sprzęt, dlatego przyda ci się pomoc w jej wniesieniu. Wybierając odpowiedni model, dowiedz się, czy sklep oferuje możliwość wsparcia klienta w tej kwestii. Jeśli chcesz samodzielnie zamontować zmywarkę, poznaj praktyczne wskazówki, jak zrobić to prawidłowo i dowiedz się jaką zmywarkę wybrać.
Polecane zmywarki
 • 1 299 zł
 • 1 949 zł
 • 1 299 zł
 • 5 199 zł
 • 1 599 zł
Mama z córką napełniają zmywarkę
 

Czy warto zainwestować w zmywarkę z rozwiniętą automatyką?

Zastanawiając się jaką zmywarkę wybrać, warto mieć na uwadze, że obecnie produkowane zmywarki oferują znacznie więcej niż jeden, standardowy program zmywania. Jeśli obawiasz się, że dobór odpowiedniego trybu i właściwe jego ustawienie będzie dla ciebie zbyt problematyczne, świetnym rozwiązaniem może okazać się zmywarka z rozwiniętą automatyką. Dzięki wbudowanym elektronicznym sensorom, samodzielnie rozwiąże problem ustawienia odpowiedniego programu zmywania i dobierze właściwy tryb do załadowanych, brudnych naczyń. Najnowocześniejsze urządzenia (np. Whirlpool WFC 3C23 PF X) biorą pod uwagę nie tylko ilość naczyń, ale również stopień ich zabrudzenia i to właśnie do nich indywidualnie dobierają ilość zużytej wody, prądu, czas zmywania i ciśnienie wody w dyszach myjących. Dzięki temu zapłacisz tylko za tę ilość zużytych produktów, jakie faktycznie były potrzebne do efektywnego zmywania. Sprawdź, zmywarki z funkcją automatycznego programu zmywania. Dowiedz się z naszego poradnika jaką zmywarkę kupić.

 

Dodatkowe funkcje - jaką zmywarkę kupić?

Jak już wspomnieliśmy, nowoczesne zmywarki nie ograniczają się do jednego trybu działania. Poza standardową opcją zmywania, producenci oferują szeroką gamę dodatkowych funkcji, które mogą wpłynąć zarówno na komfort użytkowania, wygodę, jak i bezpieczeństwo otoczenia.

Oto lista dodatkowych opcji, na które warto się zdecydować, jeśli zastanawiasz się jaką zmywarkę kupić:

 • elektroniczny sensor – czyli wspomniana już wcześniej możliwość automatycznego doboru ilości zużywanej wody, prądu i detergentów do rzeczywistego stopnia załadowania urządzenia i rodzaju zabrudzeń naczyń;
 • funkcja połowy załadunku – umożliwia oszczędniejszy tryb zmywania naczyń przy załadowaniu jedynie połowy pojemności urządzenia. Jest to opcja niezwykle korzystna dla osób, którym załadowanie całej zmywarki zajmuje zbyt dużo czasu. Sprawdź, jakie zmywarki umożliwiają zaprogramowanie na połowę pojemności i dowiedz się jaką zmywarkę wybrać;
 • przepływowy ogrzewacz wody – to system ogrzewania, który jest o wiele bardziej korzystny z ekonomicznego punktu widzenia, niż tradycyjna grzałka. Jeśli więc zależy ci na dodatkowych oszczędnościach, warto wybrać urządzenie, które ci to umożliwi;
 • system AquaSafe – czasem nazywany również AquaStop. Jest to bardzo istotna funkcja głównie ze względów bezpieczeństwa mieszkania. W razie awarii, urządzenie w nią wyposażone, zatrzyma wodę w środku, dzięki czemu twoja kuchnia nie zostanie zalana;
 • opóźniony start – funkcja ta umożliwia zaprogramowanie startu zmywarki na późniejszą godzinę. Umożliwia to m.in. włączenie jej w godzinach nocnych, kiedy opłaty za zużycie prądu bywają znacznie niższe. Jest to więc kolejna funkcja, dzięki której możesz wspomóc swój budżet;
 • możliwość zabudowy – jeśli zależy ci na ukryciu urządzenia pod blatem kuchennym albo w całości za frontami szafek, koniecznie zdecyduj się na urządzenie, które jest do tego odpowiednio przystosowane.

Jeśli chcesz poznać więcej udogodnień, jakie oferują producenci zmywarek, przeczytaj artykuł. Lektura poradnika pomoże podjąć decyzję jaką zmywarkę wybrać.

 

Funkcja LiftUp i wyparzania w zmywarce - do czego służą?

Kolejnymi z proponowanych udogodnień w zmywarkach jest funkcja LiftUp i opcja wyparzania. Warto pamiętać, że to duże udogodnienie, które warto wziąć pod uwagę, podejmując decyzję jaką zmywarkę wybrać.

Pierwsza z nich to nic innego, jak możliwość regulacji położenia górnego kosza. Brzmi niepozornie, jednak w praktyce odgrywa duże znaczenie i istotnie wpływa na komfort pakowania naczyń do urządzenia. Funkcja ta jest bardzo ważna z czysto praktycznego punktu widzenia. Pozwala na dostosowanie wnętrza urządzenia do indywidualnych potrzeb, co z kolei umożliwia użytkownikom zmywarek bezproblemowe umieszczenie w ich wnętrzu naczyń o większych gabarytach i często nieregularnych kształtach (dużych garnków, patelni czy blaszek). Ułożenie naczyń w górnej części urządzenia korzystnie wpływa również na proces dopływu i odpływu wody. Zmywanie w takim ułożeniu jest zdecydowanie bardziej efektywne.

Funkcję wyparzania rzadziej można spotkać w urządzeniach do użytku domowego. Znacznie częściej jest ona standardową opcją w modelach wykorzystywanych w przemyśle gastronomicznym. Zdarzają się jednak standardowe zmywarki wyposażone w funkcję zmywania w podwyższonej temperaturze. Idealnie nada się ona do wyparzania butelek na mleko i innych gadżetów przeznaczonych dla najmłodszych. Wzrośnie dzięki temu bezpieczeństwo maluchów i sterylność akcesoriów, z którymi mają styczność. Dlatego też urządzenia wyposażone w tę specyficzną funkcję są szczególnie polecane dla rodzin z małymi dziećmi lub spodziewające się ich narodzin. Warto wziąć tę opcję pod uwagę rozważając jaką zmywarkę wybrać.

Sztućce w koszyku
 

Jak układać naczynia w zmywarce?

Masz już odpowiednią wiedzę jaką zmywarkę kupić i jaki wybrać model zmywarki, który spełni wszystkie twoje oczekiwania. Możesz więc zająć się dodatkowymi wskazówkami, które sprawią, iż proces mycia będzie bardziej efektywny i skuteczny. Szczególną uwagę poświęcić należy przede wszystkim układaniu naczyń w urządzeniu. Przed rozpoczęciem tego procesu pamiętaj, aby usunąć z naczyń wszelkie resztki jedzenia, fusy i inne niepożądane elementy (ich obecność wpłynie niekorzystnie na higienę pracy zmywarki, a pestki owoców mogą także spowodować poważną awarię dyszy wodnej). Układanie naczyń warto zacząć od tylnej części urządzenia, dzięki czemu będziesz mieć większą swobodę i wygodniejszy dostęp do wolnej przestrzeni.

Większość zmywarek wyposażona jest w dwa kosze. W takich modelach postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • w dolnym koszu ułóż: spodki i mniejsze talerzyki (pionowo, na środku), duże talerze (pod skosem) i garnki i patelnie (po zewnętrznej stronie kosza, dnem do góry);
 • w górnym koszu umieść: szklanki, kieliszki (po bokach kosza, dnem do góry), filiżanki i kubki (uchem do wewnątrz, po bokach kosza), a także salaterki i miski (ułóż po środku kosza, dnem do góry).

Oprócz wyżej wymienionych elementów, w zmywarce powinieneś znaleźć również miejsce na sztućce. Nie należy pozwolić na ich luźne przemieszczanie się po zmywarce, gdyż taki stan rzeczy mógłby doprowadzić do poważnej awarii urządzenia. Większość obecnie produkowanych zmywarek jest wyposażona w specjalne koszyki, w których sztućce są od siebie odpowiednio odseparowane i ułożone pionowo. Aby uzyskać najbardziej zadowalający efekt czyszczenia, sztućce należy układać brudną stroną do góry – tak, aby strumień wody miał do nich jak najlepszy dostęp. Wyjątek od zasady stanowią noże z ostrymi ostrzami - w tym przypadku brudna końcówka powinna znaleźć się w głębi koszyka. Więcej o układaniu naczyń w zmywarce przeczytasz w tym artykule. Znajdziesz też kilka przydatnych wskazówek, które pomogą znaleźć odpowiedź na pytanie, jaką zmywarkę kupić, aby odpowiadała potrzebom domowników

Jak widać wybór jaką zmywarkę kupić nie jest łatwy. Gwarantujemy jednak, że jeśli weźmiesz pod uwagę wszystkie wymienione wyżej parametry, kupisz urządzenie, które spełni wszystkie twoje oczekiwania.

MASZ PYTANIA?
SKORZYSTAJ Z ZAKŁADKI "PYTANIA I ODPOWIEDZI"

Pytania możesz zadać na stronie danego produktu w zakładce "Pytania i odpowiedzi". Wystarczy się zalogować i zadać pytanie. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta, zostaniesz poproszony o jego utworzenie oraz wybór Nicku. Na pytania odpowiadają użytkownicy, wspierani przez Autoryzowanych Przedstawicieli producentów, Ekspertów RTV EURO AGD oraz niezależnych Doradców.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny