Czy warto kupić mop parowy? Odpowiadamy!

Autor: Klaudia

Szukasz urządzenia, które znacznie przyspieszy i ulepszy sprzątanie w domu? Postaw na mop parowy, dzięki któremu błyskawicznie umyjesz podłogi, wyczyścisz okna, a nawet odświeżysz dywan, fotele samochodowe i ulubiony fotel w salonie.

Odpowiednio dobrany mop parowy może być wykorzystywany na wszystkich rodzajach powierzchni płaskich

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dlaczego warto kupić mop parowy,

- do czego wykorzystasz wielofunkcyjny mop parowy.

Dlaczego warto kupić mop parowy?

Wielofunkcyjny mop parowy umożliwi czyszczenie wielu powierzchni, np. okien i lusterMop parowy jest praktycznym urządzeniem, które ułatwia zaprowadzenie porządku w każdym domu. Działa on na podobnej zasadzie jak tradycyjny mop. W tym przypadku jednak wewnątrz produktu ukrywa się grzałka i pompka, dzięki którym podgrzewana woda wydzielana jest na zewnątrz pod postacią pary. To właśnie para umożliwia szybkie sprzątanie i odświeżanie powierzchni.

Mop parowy wyczyści powierzchnię dużo skuteczniej niż zwykły sprzęt do mycia. Gorąca para pod wysokim ciśnieniem usuwa nawet zaschnięty brud, dlatego przy jej pomocy dobrze doczyścisz fugi czy zaschnięty brud w piekarniku. Co ważne, urządzenie to nie tylko czyści, ale także pomaga pozbyć się bakterii oraz zarazków, co jest szczególnie ważne w pomieszczeniach, w których przebywają małe dzieci. Zaleta ta widoczna jest także w przypadku prostszych modeli o przyjaznej dla portfela cenie, jak Mesko MOP PAROWY MS 7020.

Na rynku znajduje się szeroki wybór mopów parowych, które różnią się między sobą także liczbą dodatkowych funkcji. W domu wykorzystasz przede wszystkim mop do mycia wszystkich powierzchni płaskich. Idealnie sprawdzi się do szybkiego czyszczenia kafelków i płytek – zarówno na podłodze, jak i na ścianach. Dlatego ekspresowo wyczyścisz przedpokój, kuchnię czy łazienkę. Sprzątanie podłóg będzie jeszcze wygodniejsze dzięki dyszy podłogowej, jak w dobrze ocenianym przez klientów modelu Morphy Richards 9 w 1 720020. Pamiętaj, że nie wszystkie modele umożliwiają mycie paneli i podłóg drewnianych, większość dobrze działa jedynie na powierzchniach wodoodpornych. Podłogi czyszczone są samą gorącą parą. Część modeli, np. Morphy Richards 13 w 1 720027 posiada również wbudowany spray na detergent, który rozprowadzi Twój ulubiony środek czyszczący przed samym urządzeniem.

Aby sprzątanie podłóg był jeszcze wygodniejsze, postaw na model o długim przewodzie zasilającym. Model Black&Decker FSMH13101SM-QS zaopatrzony został w kabel o długości 6 m, dzięki czemu wyczyścisz dużą powierzchnię mieszkania bez używania kolejnych gniazdek elektrycznych.
  • 499 zł
  • 279 zł
  • 519 zł
  • 549 zł
  • 529 zł

Do czego wykorzystasz wielofunkcyjny mop parowy?

Warto wybrać mop do mycia ceramiki łazienkowej i doczyszczania fug.Bardzo dobrze sprawdza się w domu lub mieszkaniu wielofunkcyjny mop parowy. Z jego pomocą możesz odświeżyć dywany i wykładziny, wyczyścić okna czy piekarnik. Godny polecenia jest np. model Dirt Devil Aqua Clean DD302-0, który pozwoli Ci jeszcze lepiej wyczyścić fugi pomiędzy kafelkami, a załączona dysza kątowa umożliwia pozbycie się brudu z każdego zakamarka. Dzięki temu urządzeniu pozbędziesz się nieczystości nawet w trudno dostępnych miejscach w toalecie!

Szeroki zakres prac oferuje także wielofunkcyjny model Black&Decker Steam-mop Deluxe + Steambuster FSMH1621R. W skład zestawu wchodzi ręczny oczyszczacz Steambuster, który możesz swobodnie odłączyć. Dzięki dodatkowym końcówkom pozbędziesz się tłustych zabrudzeń i plam z płyty kuchennej czy kamienia z umywalki. Za jego pomocą możesz nawet odświeżyć odzież czy doczyścić mocno zabrudzony grill. Co ważne, jest to model w przystępnej cenie, bardzo popularny i dobrze oceniany przez klientów.

Wielu klientów ceni sobie także możliwość mycia okien. Nie każdy mop parowy dostępny na runku umożliwi wygodne mycie szyb. Dlatego jeśli nie przepadasz za tą czynnością, wybierz parownicę z nasadką do mycia szyb. Dzięki niej wszystkie szklane powierzchnie, takie jak okna czy lustra w domu, będą nieskazitelnie czyste i bez smug. Z zadaniem tym dobrze poradzi sobie np. model ETA Aquatic 226690000.

Jeśli zastanawiasz się, oglądając mop parowy, który wybrać, zdecyduj się na taki o dobrych parametrach. Wszystko, co najważniejsze o cechach mopów parowych znajdziesz w artykule Moc, pojemność, zasilanie – jak wybrać mop parowy.

PAMIĘTAJ

Mop parowy stanowi świetne rozwiązanie dla alergików i osób ceniących sobie ekologiczne rozwiązania. Urządzenie to jest w stanie skutecznie wyczyścić powierzchnie bez użycia detergentów.

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link