Co lepsze do loków – lokówka czy prostownica?

Autor: Joanna

Jesteś fanką falowanych włosów, podczas gdy Twoje naturalne są idealnie proste? Sprawdź, jak kręcić loki prostownicą, a jak uzyskać ten sam efekt klasyczną lokówką. Przekonaj się, czym odznaczają się oba te urządzenie i wybierz bardziej funkcjonalne. Zobacz też, czym jest lokówka i prostownica w jednym – może to właśnie ona sprawdzi się w Twojej kolekcji urządzeń pielęgnacyjnych najlepiej?

jak zrobić loki lokówką

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak zrobić loki lokówką,

- jak zrobić loki prostownicą,

- czym jest lokówka i prostownica w jednym.

Jak zrobić loki lokówką?

Podstawowe, intuicyjnie wybierane przez kobiety urządzenie do kręcenia loków to oczywiście lokówka – obejrzyj modele dostępne w sklepach Euro. Czy wiesz, jak zrobić przy jej użyciu perfekcyjną pofalowaną fryzurę? Warto wcześniej przygotować włosy, by nie uległy zniszczeniu, a loki trzymały się przez wiele godzin.
A zatem – jak zarobić loki lokówką? Unikaj korzystania z urządzenia, gdy masz włosy sztywne i zniszczone – ich jakość jeszcze się pogorszy. Przed zabiegiem warto je nawilżyć i natłuścić, a następnie zmatowić, np. suchym lakierem do włosów. W ten sposób zachowasz efekt na dłużej.
Model lokówki należy dobrać do rodzaju włosów – z tego artykułu dowiesz się, jak to zrobić. Po popsikaniu lakierem rozczesz je. Wydzielaj pasma pionowo i trzymaj lokówkę również w pionie. Kręć włosy w kierunku od twarzy do karku. Jeżeli jesteś przyzwyczajona do trzymania lokówki poziomo lub pod skosem, analogicznie wydzielaj pasma z poziomych warstw.

CZY WIESZ, ŻE…

Na niszczenie włosów znaczny wpływ ma temperatura. Jak zrobić loki lokówką, by uniknąć pogorszenia ich stanu? Ustaw temperaturę na maksymalnie 170℃ – tyle wystarczy, by efektownie się podkręciły.

Jak zrobić loki prostownicą?

jak zrobić loki prostownicąWybór lokówki to coś, na co mogą zdecydować się panie mające idealnie proste włosy. Inaczej jest w przypadku prostownicy. To urządzenie, które wybierają zarówno miłośniczki prostych włosów, jak i ceniące urozmaicenie. Nowoczesne prostownice można bowiem wykorzystać w funkcji lokówki. Kręcenie może wydawać się nieco trudniejsze, jednak szybko dochodzi się do wprawy.
Czy wiesz już, jak zrobić loki prostownicą? Zacznij od nagrzana urządzenia do ok. 170℃, tak jak w przypadku lokówki. Zrób przedziałek na środku głowy, a na wysokości uszu wykonaj przedziałek w poziomie. Cztery równe kupki włosów zepnij klamrami.
Sięgnij po prostownicę o płaskich płytkach i wypnij spod klamry jedno pasmo. Zaciśnij ją na środku pasma, a następnie owiń włosy aż do wysokości ucha. Końcówki nawiń palcami, najwygodniej przed lustrem.
Przekonaj się, jak wybrać najlepszą prostownicę do loków.

PORADA EKSPERTA

Lokówką wykonasz loki większe, prostownicą zaś mniejsze, łagodniejsze. Jeśli zależy Ci na burzy kręconych włosów, wybierz klasyczne urządzenie. Z koli efekt pofalowanych włosów w stylu boho uzyskasz dzięki prostownicy.

Polecane lokówki
  • 79,99 zł
  • 139,99 zł
  • 219,98 zł
  • 269 zł
  • 439 zł

Czym jest lokówka i prostownica w jednym?

prostownica i lokówka w jednym Babyliss MS21ENiezdecydowane panie nie muszą kupować osobno lokówki i prostownicy – wystarczy, że wybiorą urządzenie typu 2 w 1. Jest to tak zwana lokówka wielofunkcyjna, która wchodzi w zestaw z wymiennymi końcówkami.
Doskonałym i popularnym przykładem jest Babyliss MS21E. Ma końcówki do karbowania włosów, delikatnego falowania, kręcenia oraz prostowania. W zestawie pojawia się okrągła szczotka modelująca i końcówki modelujące w różnych wielkościach.
Nieco prostszy jest model Philips StyleCare BHH811/00. To prostownica i lokówka w jednym – i nic ponadto. Ma przydatną funkcję szybkiego nagrzewu, dzięki której zrobisz olśniewającą fryzurę szybciej i nie spóźnisz się na przyjęcie. Ceramiczna powłoka na obu końcówkach chroni włosy i równomiernie rozprowadza ciepło.
Wiesz już, który produkt jest lepszy dla Ciebie? Obejrzyj wszystkie urządzenia do pielęgnacji włosów dostępne w sklepie internetowym Euro i porównaj ich funkcje. Znajdziesz tu lokówki i prostownice, ale także karbownice i suszarki. Uzupełnij kolekcję, by wyglądać i czuć się pięknie bez względu na okazję.
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link