Data publikacji: 24 października 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - PORADNIK

Idealna lokówka dla Twoich włosów – sprawdź, jaki model wybrać

Poleć znajomemu Drukuj

Dobrze dopasowana lokówka do włosów potrafi stworzyć precyzyjnie skręcone loczki nawet z prostych włosów. Jeśli dbasz o nie i chcesz zmienić proste pasma w delikatne fale, duże lub małe loki, dowiedz się, jakie funkcje lokówki do włosów są ważne i dlaczego jonizacja oraz odpowiednia powłoka mają znaczący wpływ na kondycję włosów. Dzięki tej wiedzy wybierzesz także idealną lokówkę na prezent dla kobiety.

Klasyczna lokówka do włosów ma klips do ich przytrzymywania

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie są rodzaje lokówek do włosów,

- jakie funkcje lokówki są ważne,

- co to jest szczotka termiczna.

Lokówka do włosów – rodzaje

Jednym z ciekawszych rodzajów lokówek do włosów jest lokówka automatyczna. O ile na końcówki klasycznych urządzeń tego typu trzeba nawinąć pasma włosów, o tyle lokówka automatyczna robi to sama.
Jak używać lokówki automatycznej? Wystarczy rozdzielić włosy na cienkie pasma, a lokówka delikatnie wciągnie je do środka, sygnalizując dźwiękiem lub kolorową diodą zakończenie pracy. Babyliss C1102AME Curl Secret Iconic potrafi robić loki w 3 kierunkach, ma regulację temperatury i czasu kręcenia włosów.

CZY WIESZ, ŻE...

Zaawansowane lokówki automatyczne mają nawet do 30 kombinacji ustawień, które dają rozmaite skręty włosów: od delikatnych fal po drobne i mocno skręcone loczki.

Z kolei Philips StyleCare Prestige BHB876/00 ma aż 27 ustawień – przy tym urządzeniu klasyczna lokówka do włosów z klipsem Remington ProLuxe CI9132 wypada skromnie. Na taki tradycyjny model włosy nawija się ręcznie, a pasma przytrzymuje za pomocą klipsa.
W zależności od średnicy standardowa lokówka pozwala kręcić większe lub mniejsze loki. Najprostsze lokówki do włosów, takie jak stożkowa Remington Pearl Ci95 lub turystyczna Bosch Style to Go PHA1151, nie mają klipsa, więc pasma włosów trzeba przytrzymywać dłonią.

Jaką lokówkę wybrać? Sprawdź najważniejsze funkcje lokówki

Aby wybrać najlepszą lokówkę do włosów, przeanalizuj zarówno jej funkcje, jak i budowę. Optymalnym wyborem są najpopularniejsze głowice ceramiczne, które – w przeciwieństwie do metalowych – nagrzewają się równomiernie na całej powierzchni.
W opisach lokówek możesz natknąć się także na turmalin lub tytan – to materiały bardzo odporne na zarysowania.

WARTO WIEDZIEĆ

Lokówki stożkowe, czyli ze zwężającymi się końcówkami, pozwalają na tworzenie delikatnych loków lub fal na górze i mocno skręconych loczków na dole pasm. Dzięki lokówkom spiralnym uzyskasz mocny skręt. Jeśli głowica ma niezmienną średnicę na całej długości, loki będą miały identyczną wielkość.

Czas pracy lokówki do włosów zależy od wysokości temperaturyWybierając lokówkę, sprawdź:
 • funkcję jonizacji – odpowiada za zamykanie łusek włosów narażonych na wysoką temperaturę, dzięki czemu po użyciu lokówki włosy są gładkie, a nie naelektryzowane i napuszone,
 • moc – im wyższa, tym szybciej nagrzewa się głowica,
 • średnicę głowicy – od niej zależy wielkość loków,
 • liczbę poziomów temperatury – im jest ich więcej, tym lepiej. Wysoka temperatura pozwala na szybkie uzyskanie mocnego skrętu, ale dla włosów bezpieczniejsza jest niższa,
 • szczotkę obrotową – obraca się automatycznie nawet w dwóch kierunkach, co ułatwia kręcenie loków,
 • zimny nadmuch – ważny jest nie tylko w suszarce do włosów. Stosowany pod koniec kręcenia loczków pomaga domknąć łuski i wpływa na zmniejszenie potliwości skóry głowy.
Proponowane produkty:
MPM MLO-05 <%– –%>
Rowenta Premium Care CF3810 <%– –%>
Rowenta CF3352F0 <%– –%>
Philips Sublime Ends BHB868/00 <%– –%>
Braun Satin Hair 1 AS 110 <%– –%>

Co to jest szczotka termiczna? Jak zrobić loki lokówką w kształcie okrągłej szczotki?

Nowoczesna automatyczna lokówka do włosów Philips StyleCare Prestige BHB876/00Tania szczotka termiczna Evita HSB02 jest na pierwszy rzut oka podobna do kilkukrotnie droższej lokówko-suszarki Babyliss AS200E. W czym tkwią różnice?

Po pierwsze – szczotek termicznych i lokówek używa się do modelowania suchych włosów, a loko-suszarek – do jednoczesnego suszenia i modelowania mokrych włosów.

Po drugie – lokówko-suszarki mają często:

 • wielokrotnie wyższą moc,
 • funkcję jonizacji,
 • nawiew zimnego powietrza,
 • większy zakres regulacji temperatury,
 • automatycznie obracane końcówki, dzięki czemu nie trzeba wykonywać dodatkowych ruchów ręką.

Oczywiście od reguły istnieją wyjątki: szczotka termiczna Eldom SE 20 Saatin ma funkcję jonizacji i aż 8 poziomów regulowania temperatury. O ile jednak doda objętości włosom, o tyle ma kształt płaskiej szczotki, więc nie stworzy loków. Konieczna jest końcówka w kształcie walca, na którą można nawinąć pasma.
Jeśli szukasz prezentu pod choinkę dla niej i masz wątpliwości, jaka lokówka będzie satysfakcjonująca, możesz wybrać zestaw z wymiennymi końcówkami. Taki w kolekcji ma marka Remington. Popularnym zestawem jest także Babyliss Digital Sensor AS500E.

Suszarka z rankingu TOP 10 doskonale uzupełni prezent dla kobiety.


Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas