Gry zapowiedziane podczas Annapurna Interactive Showcase 2022

Autor: Agata Siemaszko

Produkcji Annapurna Interactive nie wypada nie znać – są to perełki sceny niezależnej. Coroczna prezentacja przybliża kolejne fascynujące produkcje, którymi opiekuje się wydawca. Czym Annapurna Interactive zaskoczy graczy i branżę tym razem? Przedstawiamy najważniejsze tytuły!

Zobacz także: Kalendarz premier

Gry Annapurna Interactive – kim jest amerykański wydawca?

Annapurna Interactive jest częścią firmy medialnej Annapurna Pictures – producenta wielu nagradzanych filmów, takich jak Ona czy Nić widmo. Gamingowy oddział powstał w 2016 roku i był strzałem w dziesiątkę. Annapurna Interactive jest wydawcą gier wideo tworzonych przez niezależnych twórców z całego świata.

Pracownicy Annapurny mają umiejętność znajdowania najbardziej wyjątkowych tytułów. Najczęściej są to mocno artystyczne, filozoficzne i/lub emocjonalne produkcje. Duży nacisk położony jest również na innowacyjność rozgrywki i mechanik. Niektórzy żartują, że Annapurna Interactive jest dla gamingu tym, czym A24 jest dla filmów.

Najbardziej znane tytuły wydane przez Annapurna Interactive to m.in.:

·         Outer Wilds – kosmiczny Dzień Świstaka, Gra Roku 2020 wg BAFTA. Dodatek do Outer Wilds był najbardziej wyczekiwaną zapowiedzią zeszłorocznej prezentacji;
·         Journey (PC) – obsypana nagrodami gra eksploracyjna;
·         What Remains of Edith Finch – wyjątkowa przygodówka, Gra Roku 2017 wg BAFTA;
·         Kentucky Route Zero – klimatyczny point’n’click w pięciu aktach;
·         i ostatnia głośna premiera – Stray – symulator kota w cyberpunkowym świecie, 97% pozytywnych opinii na Steam. Czytaj więcej: Stray – gra nie tylko dla kociarzy już wkrótce w pudełku na PS5! Co wiemy? 

 

Annapurna Interactive Showcase – zapowiedziane gry

Annapurna Interactive Showcase 2022 odbyło się 28 lipca. Była to druga prezentacja w historii marki – tym razem streamowali również partnerzy wydawcy, jak IGN czy Twitch Gaming. Półgodzinny przegląd obfitował w gorące newsy i zapowiedzi. Dowiedzieliśmy się, które gry wkrótce zadebiutują na nowych platformach, a które są dopiero tworzone. Oto nowinki.

The Lost Wild. Podczas Annapurna Interactive Showcase ten tytuł zostawiono na sam koniec, ponieważ wzbudził on najwięcej emocji! Kociarze już otrzymali grę dla siebie (Stray), więc przyszła pora na fanów dinozaurów. Niestety w The Lost Wild stanowią one ogromne niebezpieczeństwo, którego trzeba unikać za wszelką cenę. Jest to surwiwal, w którym sprytem i różnymi narzędziami próbujemy przetrwać w prehistorycznych warunkach. The Lost Wild to pierwszoosobowa gra utrzymana w filmowym stylu. Eksploruj, unikaj, zastraszaj, a przede wszystkim nie pozwól wrogom wyczuć twojego lęku.

Planowana data premiery: 2024 r.

Bounty Star: The Morose Tale of Graveyard Clem. Dziki Zachód i mechy? Dlaczego nie! W Bounty Star wcielamy się w pilotkę robota bojowego. Mech jest konfigurowalny, więc w każdym momencie możemy go wyposażyć w nową imponującą broń i systemy defensywne. Nie jest to jednak wyłącznie strzelanka – w grze skupiamy się również na rozbudowie bazy i szybszym ulepszeniu robota.

Planowana premiera: 2023 r. Platformy: PC, Switch, PS4, PS5, Xbox Series X|S, Xbox One (+ Game Pass w dniu premiery).


Forever Ago. A gdyby tak rzucić wszystko, wsiąść do vana i wyjechać na północ? Na taki pomysł wpadł protagonista Forever Ago. Jest to gra przygodowa, w której zwiedzamy piękne miejsca i poznajemy historie napotkanych osób. Starszy mężczyzna uwiecznia momenty podróży aparatem natychmiastowym, a towarzyszy mu wierny piesek (można głaskać!). W grze usłyszymy wiele rozpoznawalnych głosów: są to aktorzy z takich gier, jak Frostpunk, Firewatch i Life is Strange.


Flock. W tej grze wcielamy się w… latającego pasterza. Zadaniem graczy jest zebranie jak najwięcej unikalnych stworzeń poprzez eksplorację. Świat Flock to mnóstwo pięknych wyżyn i nietkniętych pastwisk do odkrycia. Z czasem wełnę zebranych zwierząt można wykorzystać do produkcji szalików, swetrów i innych ubrań. Jest to gra multiplayer od autorów I Am Dead, utrzymana w podobnym stylu graficznym.   

Nowa gra od Dreamfeel. Dreamfeel to irlandzkie studio, którego debiutanckim dziełem jest powieść wizualna If found... Nie znamy jeszcze tytułu nowej gry, ale podczas Annapurna Interactive Showcase zdradzono kilka szczegółów. Produkcja będzie osadzona w klimacie irlandzkiego fantasy, a wszystkie postacie w grze tokoty!


Ovula
. Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się o nowej grze japońskiego projektanta Keity Takahashiego. A raczej… nie dowiedzieliśmy się, ponieważ nie pokazano nic więcej niż kilka sekund animacji. Trudno z tego wnioskować, o czym będzie produkcja. Znając jednak wcześniejsze dzieła projektanta (m.in. Katamari Damacy i Wattam), na pewno wiemy, że będzie dziwnie (w pozytywnym tego słowa znaczeniu)!


Nowa gra od twórców Kentucky Route Zero. Trzyosobowe studio Cardboard Computer kontynuuje współpracę z Annapurna Interactive. Niestety na razie nie wiemy nic o nowej grze – oprócz tego, że będzie szybsza i „bardziej radosna” od pierwszej produkcji.


Thirsty Suitors
. O tym tytule było wiadomo już wcześniej, ale podczas Annapurna Interactive Showcase poznaliśmy kilka szczegółów. Jest to gra fabularna o „walce z ekschłopakami, rozczarowywaniu rodziców oraz szukaniu siebie”. Produkcja jest mocno osadzona w kulturze azjatyckiej.

Demo na Steamie dostępnie od dziś!

Annapurna Interactive Showcase – nowe platformy

Podczas prezentacji dowiedzieliśmy się nie tylko o tworzonych grach, ale również o premierach starszych tytułów na nowe platformy. Oto najważniejsze z nich.

Outer Wilds. Jedna z najważniejszych gier w portfolio Annapurny teraz w 60 fps na konsoli! Już 15 września gra trafi na Xbox Series X|S, PlayStation 5 oraz Nintendo Switch. Aktualizacja do nowej wersji będzie darmowa. Teraz już nie ma wymówek, w ten tytuł po prostu TRZEBA zagrać. Ocena 10/10 na Steam nie jest przypadkowa.

What Remains of Edith Finch. Na to czekało wiele osób – we wspaniałą przygodówkę zagramy teraz w rozdzielczości 4K przy 60 fps! Gra zadebiutuje na konsolach PS5 i Xbox Series X. Od dziś posiadacze poprzedniej wersji mogą za darmo zaktualizować produkcję. A ci, którzy jeszcze nie grali, niech nadrabiają Grę Roku. Ocena 89/100 na Metacritic to dobra zachęta!

The Pathless. Zręcznościowy tytuł od twórców ABZÛ zimą trafi na nowe platformy: Xbox Series X|S, Xbox One i Nintendo Switch. W grze przygodowej wcielamy się w łowczynię, która wspólnie z orłem przemierza dziką krainę. Rozgrywka jest bardzo dynamiczna i skupia się na efektownym ruchu bohaterki.


Solar Ash. Platformowa gra akcji trafi na Steama zimą – dotychczas był to tytuł ekskluzywny Epic Games. Podobnie jak wspomniane wyżej The Pathless, Solar Ash jest grą bardzo dynamiczną. Głównym zadaniem graczy jest płynne poruszanie się przez pustkowia i ruiny z niesamowitą szybkością. Jest to drugi projekt twórców Hyper Light Drifter.

 

Hohokum. Tytuł, który pamięta czasy PlayStation 3, teraz z premierą na PC! Hohokum to kolorowa gra zręcznościowa dla całej rodziny. Producentem jest znane studio Sony Santa Monica. 

Polecane gry na ps5
  • 279 zł
  • 319 zł
  • 319 zł
  • 329 zł
  • 159 zł
  • 179 zł
  • 159 zł
  • 119 zł
  • 699 zł
  • 259 zł

Sprawdź również:

·        Ranking gier na PC
·        Ranking gier na PS5
·        Ranking gier na Nintendo Switch
·        Ranking gier na Xbox One

 

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny