Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ - słuchawki

  • Słuchawki douszne - słuchawki wsuwane częściowo do kanału słuchowego. Niewielkie wymiary oraz niska waga sprawiają że są one powszechnie stosowane w grupie słuchawek przenośnych oraz w niektórych modelach słuchawek profesjonalnych i multimedialnych. Ze względu na niedokładne wypełnianie kanału usznego, a co za tym idzie niedostateczną izolację akustyczną od otoczenia słuchawki douszne oferują z reguły gorszą dynamikę od słuchawek o dużych nausznikach lub dokanałowych. Utratę dynamiki kompensuje się zazwyczaj wyższym poziomem głośności oraz stosowaniem dodatkowych rozwiązań konstrukcyjnych polepszających kontakt słuchawek z uchem.
  • Słuchawki douszne Clip On - doskonałe słuchawki do biegania oraz ćwiczeń! Wwyróżniają się solidną konstrukcją, a elastyczne haczyki pozwalają wygodnie zamocować słuchawki na uszach. Do ich budowy wykorzystano materiały odporne na pot, a miękkie poduszki gwarantują dobre przyleganie i komfort użytkowania.
  • Słuchawki douszne nagłowne- słuchawki z pałąkiem. Punktem podparcia słuchawek wyposażonych w klasyczny pałąk jest górna lub tylna część głowy. Pałąk z reguły wykonany jest z lekkiego tworzywa sztucznego wyłożonego materiałem amortyzującym lub lekkiego metalu. Zaletą pałąków klasycznych jest ich prosta konstrukcja, wygoda użytkowania, wysoka wytrzymałość, estetyka oraz dobry kontakt słuchawki z uchem a w niektórych modelach również możliwość regulacji docisku do głowy i położenia nauszników względem ucha.
  • Słuchawki nauszne - otwarte. W słuchawkach tego typu głośniki są umieszczone blisko uszu, co zapewnia wentylację ucha oraz brak uczucia odizolowania od otoczenia. Charakterystyka przenoszenia nie jest zależna od przylegania nauszników do małżowiny usznej.
  • Słuchawki nauszne - półotwarte. Słuchawki półotwarte to połączenie najlepszych cech słuchawek otwartych i zamkniętych. Słuchawki półotwarte to znakomite przenoszenie niskich, średnich i wysokich tonów oraz korzystny dla słuchu kontakt z otoczeniem i dobra wentylacja uszu. Słuchawki wysokiej klasy to zazwyczaj słuchawki półotwarte.
  • Słuchawki nauszne - zamknięte W słuchawkach tego typu, nauszniki uszczelniające zakrywają całą małżowinę uszną dzięki czemu w odbiorze dźwięku bierze udział cały układ słuchowy zapewniając dobrą dynamikę oraz liniowe przenoszenie wysokich i niskich tonów. Dźwięk nie wydostaje się na zewnątrz słuchawek, zatem można ich używać w pomieszczeniach wymagających ciszy. Wadami tego typu słuchawek są brak wentylacji ucha oraz zależność przenoszenia parametrów od przylegania słuchawek do głowy.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację