Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Komunikaty TMC/RDS

Dotyczy:
Nawigacja GPS

Funkcja, która dostarcza użytkownikowi bieżących informacji o natężeniu ruchu na przemierzanej trasie. Szczególnie przydatna m.in. przy omijaniu miejskich korków, czy robót drogowych na trasie. W wielu europejskich państwach z TMC korzystać można bezpłatnie.

Uwaga! Informacje drogowe nie są dostępne we wszystkich krajach i regionach. 
 

  • Premium to gwarancja bezpłatnej i bezterminowej subskrypcji komunikatów drogowych TMC.
  • Subskrypcja oznacza że urządzenie jest wyposażone odbiornik TMC ale użytkowanie wiąże się z pobieraniem dodatkowych opłat. Czas trwania oraz koszt ustalony jest indywidualnie od modelu nawigacji jak i producenta.
  • Opcja to możliwość dokupienia odbiornika TMC i podłaczenia go do urządzenia w celu pobierania informacji o ruchu drogowym. Użytkowanie wiąże się również z wykupieniem subskrypcji usługi. 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację