Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Procesor - tablety

Dotyczy:
Tablety
Procesor nadzoruje i synchronizuje pracę wszystkich urządzeń w tablecie. Ma on bezpośredni wpływ na szybkość i wydajność. W zależności od rodziny procesora zmienia się liczba rdzeni, ich częstotliwość taktowania i wielkość pamięci podręcznej. Im większa liczba rdzeni, tym więcej operacji może być wykonywanych jednocześnie, a co za tym idzie tablet jest bardziej wydajny.

Dzięki wydajnemu procesorowi, telefon szybko reaguje na polecenia i umożliwia płynną obsługę zaawansowanych aplikacji i gier. Głównymi elementami opisującymi procesor są liczba rdzeni oraz częstotliwość taktowania.

Rdzeń jest to fizyczny element procesora, w którym zachodzą procesy i operacje obliczeniowe. Im więcej rdzeni posiada procesor, tym więcej operacji potrafi wykonać, a co za tym idzie telefon będzie działał szybciej. Dzisiejsze procesory wyposażone są w zaawansowane rdzenie, umożliwiające wykonywanie wielu procesów jednocześnie.
 
TYP PROCESORA ZASTOSOWANIE
JEDNORDZENIOWY płynne działanie pojedynczej aplikacji
DWURDZENIOWY płynne działanie dwóch aplikacji
CZTERORDZENIOWY płynne działanie do czterech aplikacji w tle
SZEŚCIORDZENIOWY płynne działanie do sześciu aplikacji w tle
OŚMIORDZENIOWY płynne działanie do ośmiu aplikacji w tle
 
Częstotliwość taktowania jest to liczba operacji, którą procesor może wykonać w ciągu jednej sekundy. Procesor z taktowaniem 1 GHz potrafi wykonać 1 miliard operacji na sekundę.


Wiodącymi Producentami procesorów do urządzeń mobilnych są:

Qualcomm (seria procesorów Snapdragon)
• Samsung (seria procesorów Exynos)
• Intel (seria procesorów Atom)
• MediaTek
• Apple
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację