Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Typ matrycy - tablety

Rodzaje matryc w tabletach:

Matryca IPS (In-Plane Switching)
 zapewnia najwyższy komfort oglądania, bardzo szeroki kąt widzenia oraz wierne odwzorowanie kolorów.

Retina
 przełomowy wyświetlacz Apple, który sprawia, że wszystko jest idealnie czytelne ostre i wygląda, jak żywe. Charakteryzuje się zwiększonym nasyceniem kolorów oraz zawrotną liczbą 3,1 miliona pikseli.

Super AMOLED
 zapewniający duży kontrast rzędu 10000:1 i głębię czerni (np. tablety firmy Samsung) W porównaniu do ekranów LCD, które odtwarzają około 70% naturalnej palety barw, Super AMOLED wyświetla ponad 90% Doskonała rozdzielczość i głębia kontrastu ekranów Super AMOLED sprawia, że na nieznacznie większym wyświetlaczu widzisz o wiele więcej. Wszystkie szczegóły są nie tylko większe, ale również ostrzejsze i bardziej nasycone.

TFT (Thin-Film Transistor)
 są zdecydowanie najpopularniejszym i najtańszym rozwiązaniem na rynku. Charakteryzuje się słabszą czernią i niezbyt nasyconymi kolorami. Za każdy piksel odpowiedzialny jest określony tranzystor. Technologia ta pozwala na uzyskanie standardowych parametrów obrazu (czytelność obrazu oraz kąty widzenia).

MVA (Multi-domain Vertical Alignment) 
oferują krótki czas reakcji piksela, szeroki kąt widzenia oraz wysoki kontrast. MVA to technologia, która oferuje lepsze odwzorowanie barw niż matryce TFT. Czerń w panelach MVA jest bardzo dobrze nasycona oraz dysponuje niską jasnością.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację