Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Przekątna ekranu - tablety

Przekątna to podstawowy parametr określający użyteczną wielkość ekranu. Określa rozmiar wyświetlacza. Podawana jest w calach. Im wyższa przekątna tym, co oczywiste większy wyświetlacz.
 

  • Tablety 7-calowe – najpopularniejsze wśród osób preferujących mobilność. Dzięki kompaktowym rozmiarom lepiej mieszczą się w torebkach czy większych kieszeniach. Można wykorzystać je również jako nawigacje GPS w samochodzie.
  • Tablety 8-calowe - pogodzenia mobilności 7-calowców oraz przejrzystości dużych ekranów.
  • Tablety 9-12 calowe - tablety idealne do domu tzw "kanapowe". Zapewniają większy komfort przy oglądaniu filmów i graniu w gry.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację