Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pole widzenia – kątowe

Dotyczy:
Lornetki
Kątowe pole widzenia mówi nam jaki kąt odwzorowuje w naszych oczach instrument optyczny. Kąt widzenia wyznacza wycinek koła, jaki jest widoczny przez lornetkę. Na pole widzenia duży wpływ ma oferowane powiększenie, z uwagi na co, bezpośrednie porównanie kątów widzenia różnego typu lornetek może być mylące. Aby porównać kąty widzenia lornetek dających różne powiększenie należy obliczyć tzw. pozorny kąt widzenia i w tym celu pomnożyć rzeczywisty kąt widzenia przez powiększenie lornetki. Pozorny kąt widzenia o wartości 65 stopni lub większy (np. lornetka 10x42 o polu widzenia 6,5 stopnia) uważany jest za szerokokątny, a urządzenie o takim polu widzenia ułatwia śledzenie poruszających się obiektów i polecane jest np. do obserwacji zwierząt lub wydarzeń sportowych.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację