Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Źrenica wyjściowa

Dotyczy:
Lornetki
Wartość ta podawana jest w milimetrach i określa maksymalną odległość oka obserwatora od okularu, przy której nie traci on niczego z pola widzenia lornetki i wyraźnie widzi cały obserwowany obszar. Parametr ten jest ważny zwłaszcza dla osób z wadami wzroku, które nie chcą lub nie powinny zdejmować okularów, a chciałyby używać lornetki. Okulary uniemożliwiają bowiem zbliżenie oka podczas obserwacji, bezpośrednio do lornetki. W przypadku odstępu źrenicy wyjściowej o wartości mniejszej niż 13 mm sprawią one, że użytkownik nie będzie mógł korzystać z pełnego pola widzenia oferowanego przez lornetkę.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację