Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Powiększenie

Dotyczy:
Lornetki
Jest to wielokrotność, z jaką obserwowany obiekt jest powiększony. Oznaczenia, zapisane w postaci pary cyfr typu: 7x35, 10x42, 10x50 informują odpowiednio o oferowanym przez lornetkę powiększeniu oraz średnicy obiektywu - W takim zapisie pierwsza z cyfr informuje jakie powiększenie oferuje lornetka, a druga cyfra oznacza średnicę obiektywu. Przykładowo, jeżeli dany obiekt obserwowany będzie za pomocą lornetki typu 8x32, zobaczymy obraz osiem razy większy niż w przypadku obserwacji nieuzbrojonym okiem. Czasami można spotkać się też z zapisem 3-7x50. Takie oznaczenie informuje, że mamy do czynienia z lornetką o zmiennym powiększeniu od 3 do 7 razy.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację