Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Zakrzywiony ekran (curved)

Zakrzywiony ekran (curved) sprawia, że rozrywka bardziej oddziałuje na zmysły, co czyni ją jeszcze bardziej fascynującą. Wygięty telewizor lub monitor zapewnia szersze pole widzenia. Kupując zakrzywiony ekran, będziemy mieli wrażenie, że jest on większy od płaskiego modelu o takiej samej przekątnej. Większe pole widzenia, to także możliwość zobaczenia więcej, bez potrzeby wodzenia wzrokiem. Ponadto krzywizna daje wrażenie lepszego kontrastu, a przede wszystkim efekt głębi. Zwłaszcza przy materiałach UHD otrzymujemy głębie porównywalną z trójwymiarem.

Zalety zakrzywionego ekranu to:

  • Obraz na tej samej przekątnej, ale z zagiętym ekranem, wydaję się być wiekszy.
  • Ostrość i klarowność jest lepsza bez względu na to gdzie na ekranie znajduje się dany obiekt.
  • Ekran wygięty jest lepiej dopasowany do pola widzenia człowieka.
  • Obiekty na obrazie mają taką samą wielkość zarówno, gdy znajdują się w centrum ekranu, jak i blisko brzegów
Polecane artykuły:

Ranking najlepszych monitorów curved w 2019 roku
Monitory Curved do konsoli - dlaczego warto je wybrać?
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację