Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj etui dla tabletów

  • Torba - Torba jest doskonałym rozwiązaniem dla osób, które dużo podróżują. Oprócz tabletu możemy pomieścić w niej dokumenty, akcesoria, a w niektórych modelach nawet małego netbooka. Torby dla większej wygody wyposażone mogą być w pasek naramienny lub uchwyt do przenoszenia. Zapięcie na suwak gwarantuje większe bezpieczeństwo. Zaletą torby jest także jej uniwersalność – możesz wykorzystać ją do tabletów o różnych rozmiarach (nie przekraczając maksymalnej wielkości podanej przez producenta).
  • Etui z klapką - Etui z klapką to najpopularniejsza forma ochrony tabletu. Możemy dowolnie wybierać spośród bogatej kolorystyki i rodzaju materiału. Etui jest idealnie dopasowane do tabletu, zapewnia dostęp do przycisków funkcyjnych, a modele dedykowane mogą też posiadać otwór na kamerę. Aby korzystać z tabletu wystarczy otworzyć zapięcie, nie ma potrzeby wyjmowania go z pokrowca. Większość etui z klapką posiada funkcję podstawki z możliwością ustawienia tabletu pod różnym kątem, co znacznie ułatwia użytkowanie urządzenia. Klapka idealnie sprawdza się jako ochrona ekranu. Wybierając etui z klapką zwróć szczególną uwagę na rozmiar. Tablet musi być idealnie dopasowany wielkościowo do etui.
  • Etui – klawiatura - Jeśli dużo piszesz na tablecie lub po prostu chcesz ułatwić sobie wprowadzanie tekstu wybierz etui z wbudowaną klawiaturą. Klawiatura w tym przypadku jest mniejsza od tradycyjnej komputerowej, ale łatwo do niej przywyknąć. Oprócz pisania możesz bez problemów korzystać ze strzałek do nawigacji oraz kombinacji do kopiowania, wklejania itd. Samo etui podobne jest do etui z klapką - jest dopasowane do tabletu i można je wykorzystywać jako podstawkę. Po otwarciu uzyskasz wygląd urządzenia podobny do laptopa. Wybierając ten rodzaj etui zwróć uwagę na odpowiedni rozmiar oraz rodzaj podłączenia klawiatury.
  • Etui – wsuwka - Etui – wsuwka wygląda jak kieszonka, do której wkładasz tablet i wyjmujesz, gdy jest Ci potrzebny. Zamykana zwykle na zamek błyskawiczny uniemożliwiający wysunięcie się urządzenia. Wsuwka powinna być dopasowana do wielkości tabletu, dlatego kupując ją zwróć uwagę na rozmiar. Etui dostępne jest w bogatej kolorystyce, dzięki czemu łatwo dopasujesz je do swojego gustu.
  • Etui - plecki - Etui-plecki chronią tylną część obudowy przed zarysowaniami. Przeważnie są dedykowane do konkretnych modeli tabletów, dzięki czemu zapewniają pełny dostęp do aparatu, złączy i przycisków. Plecki mogą być cienkie, mało odróżniające się od oryginalnej obudowy tabletu lub z grubymi bokami dodatkowo chroniącymi urządzenie przed wstrząsami. Kupując etui-plecki pomyśl o folii ochronnej na ekran.
  • Nakładka na ekran - Jest to specjalna osłona na ekran tabletu. Może też spełniać funkcję podstawki, a dodatkowo budzić i usypiać urządzenie. Dostępna w różnych kolorach. Decydując się na nakładkę pamiętaj, że nie chroni ona tylnej obudowy tabletu.
  •  
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację