Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Powierzchnia nawilżania

W zależności od producenta wydajność nawilżaczy podawana jest w gramach lub mililitrach na godzinę oraz w litrach na dobę. Można ogólnie przyjąć, że do nawilżenia pomieszczenia o powierzchni 50 m2 potrzebna jest wydajność około 6,7 litra na dobę. Powierzchnia nawilżania waha się od 25 do 70 m2.

W wypadku urządzeń ewaporacyjnych, często podawana jest wydajność w m3/h. Ten parametr jest istotny, ponieważ urządzenia tego typu pozwalają nawilżyć powietrze odnieść wilgotność na całym obszarze, w którym cyrkuluje powietrze.

W wypadku nawilżaczy ultradźwiękowych i parowych pamiętaj, że w przypadku gdy urządzenie pracuje zbyt intensywnie, woda może się skraplać na meblach i ścianach w pobliżu urządzenia.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację