Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Sterowanie – ekspresy ciśnieniowe

Mechaniczny lub elektroniczny układ umożliwiający ustawianie parametrów i funkcji ekspresu.

Sterowanie mechaniczne odbywa się za pomocą pokręteł lub przycisków na panelu sterowania ekspresu. Większość ekspresów sterowanych mechanicznie to ekspresy kolbowe lub kapsułkowe.
 
Sterowanie elektroniczne umożliwia precyzyjne ustawienie parametrów parzenia kawy. Ekspresy sterowane elektroniczne mogą posiadać wyświetlacz, na którym pokazują się informacje o wybranych ustawieniach. W zależności od modelu obsługa ekspresu może się odbywać za pomocą przycisków, panelu lub ekranu dotykowego. Poznanie wszystkich funkcji i ustawień ekspresu wymaga dokładnego zapoznania się z instrukcją obsługi urządzenia.
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację