Brakuje jakichś informacji?

Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Zużycie wody

Informuje o ilości zużywanej wody podczas jednego cyklu prania. Wartość określana jest na podstawie ilości litrów pobranej przez pralkę wody w trakcie standardowego programu prania Bawełna 60°C. W zależności od modelu może wynosić od ok. 24 do 70 litrów wody, zaś dla pralko-suszarki na cykl prania z suszeniem od ok. 60 do 160 litrów. Nowoczesne pralki, które automatycznie ważą wsad dostosowują ilość pobieranej wody do wielkości załadunku.
Wybierając pralkę o niskim zużyciu wody obniżysz swoje rachunki jednocześnie chroniąc środowisko.Rodzaj pralki Pojemność pralki Przybliżone zużycie wody *
Pralka ładowana od frontu do 6 kg 24 - 56 l
7 - 10 kg 34 - 70 l
powyżej 10 kg 50 - 65 l
Pralka ładowana od góry 5 - 7 kg 34 - 56 l
Pralka do zabudowy 6 - 7 kg 40 - 70 l
Pralko-suszarka do 7 kg 57 - 150 l
powyżej 8 kg 90 - 160 l
Pralko-suszarka do zabudowy 7 - 8 kg 100 - 120 l

 

* dla pralko-suszarek podawane jest zużycie wody dla programu prania z suszeniem

Polecamy artykuł:
Jaką pralkę kupić? Wybierz najlepszą!
 

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację