Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Suszarki - wydajność skraplania

Wydajność skraplania oznacza stosunek masy wilgoci skroplonej przez suszarkę bębnową kondensacyjną do masy wilgoci usuniętej z wsadu w czasie trwania cyklu suszenia. Klasę wydajności skraplania suszarki bębnowej kondensacyjnej określa się na podstawie ważonej wydajności skraplania (Ct). Im jest ona wyższa tym urządzenie pracuje wydajniej i skuteczniej pozbywa się wilgoci z ubrań. Litera A oznacza najwyższą wydajność, G - najniższą.

Wydajność skraplania ustalana jest dla standardowego programu suszenia tkanin bawełnianych i podana dla pełnego oraz częściowego załadunku. Klasy wydajności określone zostały według dyrektywy Unii Europejskiej (2010/30/EC). (2010/30/EC):
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację