Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Suszarki - zużycie energii

Informuje o ilości zużywanej przez urządzenie energii.

Zużycie prądu podawane jest w kilowatogodzinach (kWh). 1 kWh odpowiada ilości energii, jaką zużywa przez godzinę urządzenie o mocy 1000 watów, czyli jednego kilowata. W tej jednostce rozliczane jest zużycie energii elektrycznej.

Im wyższa klasa energetyczna tym mniej energii zużywa urządzenie. Obecnie suszarki zużywają od 0,7 kWh przy częściowym wsadzie do 5,7 kWh przy pełnym wsadzie. 

Zużycie energii ustalane jest na podstawie standardowego programu suszenia tkanin bawełnianych, zgodnie z dyrektywą Unii Europejskiej z 2010 roku i podawane dla pełnego oraz częściowego załadunku.

 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację