Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Liczba poziomów temperatury - lokówki

Dotyczy:
Lokówki
Lokówka z regulacją temperatury umożliwia dopasowanie temperatury do rodzaju włosów i oczekiwanych rezultatów. Najczęściej lokówki działają w zakresie temperatur od 120 do 220 stopni.  W zależności od modelu lokówka może posiadać nawet 10 poziomów do wyboru. Im większa liczba poziomów temperatury, tym lepsza możliwość dostosowania jej do rodzaju Twoich potrzeb. 


Pamiętaj, że dzięki wyższej temperaturze można uzyskać silniejszy efekt skręcenia, ale może to przesuszać włosy. Niższa temperatura pozwala w delikatniejszy sposób skręcić włosy, jest odpowiedniejsza dla włosów zniszczonych i delikatnych.

 

W zależności od rodzaju i stanu włosów producenci zalecają temperatury:

Zakres temperatur Rodzaj włosów
120°C - 170°C Włosy cienkie / delikatne, zniszczone lub rozjaśnione
170°C - 200°C Normalne, zdrowe włosy
200°C - 220°C Włosy grube, silnie skręcone i trudne do ułożenia

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację