Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Sposób depilacji

Dotyczy:
Depilatory
W zależności od typu głowicy zastosowanej w depilatorze usuwanie włosów może odbywać się za pomocą pęset, dysków lub światła. 


Pęsety – głowica depilatora wyposażona jest w obracające się pęsety, które chwytają włosy i wyrywają je wraz z cebulkami. Depilator z pęsetami ma rzadziej ustawione punkty do chwytania włosków niż urządzenie z dyskami. Będzie zatem lepszym rozwiązaniem szczególnie dla osób z wrażliwą skórą, alergików lub kobiet zaczynających swoją przygodę z depilacją. Niektóre modele mają także opcję golenia.

Dyski – głowica depilatora wyposażona jest w dyski, które obracając się chwytają i usuwają włoski razem z cebulkami. W depilatorze z dyskami jest więcej punktów chwytania włosków niż w depilatorze z pęsetami, dzięki czemu depilacja przebiega szybciej i jest dokładniejsza. Aby zmniejszyć odczuwanie bólu niektóre modele depilatorów z dyskami posiadają nasadki masujące lub napinające skórę.

Depilacja światłem – to depilacja IPL (Intense Pulsed Light), czyli usuwanie owłosienia za pomocą silnych impulsów światła. Promienie świetlne przenikają w głąb skóry, tam zamieniane są w energię cieplną, która niszczy mieszki włosowe odpowiadające za wzrost włosów. Sprawia to, że włoski stają się słabsze i wolniej odrastają. Zabiegi trzeba powtarzać regularnie, stopniowo zmniejszając ich częstotliwość. Metoda depilacji laserowej jest całkowicie bezbolesna. Skuteczność zabiegów jest uzależniona od koloru skóry i włosów. W zależności od modelu urządzenie może być wyposażone w dodatkowe nasadki przeznaczone do depilacji różnych obszarów ciała (bikini, twarz, pachy, ciało).

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację