Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Impedancja - słuchawki

Impedancja – występuje w obwodach prądu przemiennego. Im wyższa impedancja, tym więcej mocy trzeba dostarczyć słuchawkom, aby osiągnąć pożądany poziom głośności. W praktyce oznacza to, że słuchawki z małą impedancją podłączone do konkretnego źródła dźwięku (np. iPoda), będą grały głośniej niż modele z wyższą impedancją. Im więcej Ω (omów,) tym słuchawki będą bardziej odporne na wszelakie szumy, ale jednocześnie będą brzmiały nieco ciszej. Przy niższej impedancji słuchawki są bardziej podatne na szumy i uszkodzenia, ale za to są głośniejsze.
 
- najtańsze modele słuchawek mają impedancję na poziomie 16 Ω
- słuchawki z najwyższej półki mogą mieć impedancję na poziomie nawet 600Ω
 
Czytaj więcej
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację