Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Kod regionu

To kod maszynowy przypisany czytnikom DVD, Blu-ray jak i płytom DVD-Video, Blu-ray Video, w zależności od strefy ekonomicznej. Regionalizacja dla płyt i czytników wideo jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed piractwem, a przede wszystkim blokadą przed niekontrolowanym handlem (importem filmów z innych krajów).

Czytaj więcej

To kod maszynowy przypisany czytnikom DVD, Blu-Ray jak i płytom DVD-Video, Blu-Ray Video, w zależności od strefy ekonomicznej. Regionalizacja dla płyt i czytników video jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed piractwem, a przede wszystkim blokadą przed niekontrolowanym handlem (importem filmów z innych krajów).

Reginy DVD  1  (Ameryka Północna),  2  (Europa i  Japonia),  3  (Azja Południowo-Wschodnia, Hongkong), 4  (Ameryka Środkowa i Południowa, Australia i Oceania),  5  (Afryka i kraje byłego ZSRR), 6  (Chiny)

Regiony Blu-ray  (Ameryka, Japonia, Azja Południowo-Wschodnia),  B  (Europa, Afryka, Australia),  C  (Indie, Chiny, Rosja, Azja Centralna i Południowa)

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację