Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

System zapięcia

ISOFIX - jest systemem montażu fotelików samochodowych. system wykorzystuje do montażu dwa uchwyty pomiędzy siedziskiem i oparciem. Uchwyty te są połączone bezpośrednio do konstrukcji pojazdu. Dzięki temu fotelik jest bardziej stabilny, a przez to bezpieczniejszy.

Za pomocą pasów bezpieczeństwa - konstrukcja fotelika umożliwia montaż pasami bezpieczeństwa. System jest starszy od ISOFIX i nadal używany. Wadą tego rozwiązania w porównaniu z systemem ISOFIX jest mniejsza stabilizacja fotelika.

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, który system jest lepszy. Każdorazowo, przez zakupem należy sprawdzić wyniki testów interesujących fotelików.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację