Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Drugi zamontowany dysk SSD

Dzięki dodatkowemu dyskowi SSD zamontowanemu w komputerze masz więcej miejsca na przechowywanie danych (zdjęcia, filmy, muzyka i inne). Dysk SSD zapewnia również szybszy start systemu operacyjnego i programów, które na nim zainstalujesz.

Dyski SSD (Solid State Drive) są praktycznie bezgłośne i odporne na większość uszkodzeń mechanicznych. Jest to możliwe dlatego, że w przeciwieństwie do tradycyjnych dysków HDD, są one stworzone z samej elektroniki i nie zawierają ruchomych części. Poza tym zapewniają szybki start systemu oraz programów na nich zainstalowanych. Posiadają bardzo wysoką prędkość odczytu i zapisu danych (ok. 500-4000 MB/s) co czyni je obecnie najlepszym wyborem jeśli chodzi o dyski twarde. 
KORZYŚCI:

- ciche działanie komputera.
- szybki start systemu oraz aplikacji i programów zainstalowanych na dysku SSD.
- dyski SSD są lekkie i wytrzymałe.
- dłuższa żywotność niż w przypadku tradycyjnych dysków.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację