Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj golarki męskiej

Tradycyjne golarki męskie dzielimy na golarki rotacyjne i foliowe.


Golarki rotacyjne – w tego typu golarkach elementem usuwającym zarost są obracające się, okrągłe ostrza osłonięte metalową siateczką. Dla uzyskania najlepszych efektów golenie powinno odbywać się ruchami okrężnymi. Ten typ golarki sprawdzi się w przypadku golenia włosów rosnących w różnych kierunkach i gęstszego zarostu. Jeżeli podczas golenia zależy Ci na czasie wybierz golarkę rotacyjną, ponieważ jest ona szybsza od golarki foliowej.  

Golarki foliowe – golarki z podłużnymi ostrzami okrytymi cienką metalową folią z otworami. Podczas golenia należy maszynkę przesuwać po skórze prostopadle do ułożenia folii. Golarki foliowe będą odpowiednie do regularnego, niezbyt gęstego zarostu. Folia przykrywająca ostrza jest cieńsza od siateczki w golarkach rotacyjnych i dlatego golarki foliowe przycinają włosy bliżej ciała. Dzięki temu twarz jest dokładniej ogolona, a skóra gładsza. Golarki foliowe są także delikatniejsze dla skóry wrażliwej. Ze względu na obszar ciała, jaki można ogolić odrębną grupę golarek foliowych stanowią golarki do ciała.  

Golarki do ciała– są to golarki, dzięki którym możesz ogolić nie tylko twarz, ale również całe ciało. Są bezpieczne do stosowania w takich obszarach jak pachy, klatka piersiowa, plecy, brzuch, pachwiny czy nogi.  

Golarki hybrydowe– to najnowszy typ golarek. Elementem tnącym są tutaj poruszające się z dużą prędkością cienkie, dwustronne ostrza. Golarką hybrydową możesz ogolić się na gładko, przyciąć zarost lub precyzyjnie go wystylizować.  

Wybierając golarkę dobierz ją do rodzaju skóry i zarostu.
Jeżeli chcesz usuwać włosy z twarzy i ciała za pomocą jednego urządzenia zdecyduj się na golarkę do ciała. Jeżeli regularnie modelujesz zarost albo lubisz efekt jedno- lub kilkudniowego zarostu wybierz golarkę hybrydową.
Przed zakupem golarki zastanów się także czy wolisz golić się na sucho czy na mokro. We wszystkich rodzajach golarek znajdziesz modele, które dają możliwość golenia na sucho i na mokro.
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację