Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Ekranowanie magnetyczne

Każdy głośnik ma wbudowany magnes, który po zbliżeniu do innych urządzeń może na nie wpływać w negatywny (chociaż nieszkodliwy) sposób. Dla przykładu, po zbliżeniu głośnika do monitora, ekran może się nienaturalnie przebarwiać.

Z tego powodu wymyślono technologię ekranowania magnetycznego. Polega na zniwelowaniu pola magnetycznego poprzez zamontowanie dodatkowego magnesu, ustawionego przeciwnym biegunem do tego pierwszego. Dzięki temu wytwarzane pole magnetyczne jest zniwelowane, a Ty możesz postawić swój głośnik gdzie tylko chcesz.
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację