Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pojemność zamrażarki

Informuje o tym, ile produktów (wyrażonych w litrach) zmieści się w komorze zamrażarki. Pojemność związana jest z wymiarami lodówki, choć w zależności od modelu i producenta urządzenia o zbliżonych wymiarach mogą znacznie różnić się pod względem pojemności. 
Pojemność lodówki ma bezpośrednie przełożenie na ilość zużywanej energii. Zbyt duża lodówka to niepotrzebne wydatki na energię.
 
Standardowa pojemność zamrażarki dla jednej osoby, o dużych potrzebach gromadzenia zapasów, wynosi 100–130 litrów. Jeżeli nie zamrażasz dużych porcji żywności wystarczy 50-80 litrów.
 
Wybierz większą pojemność zamrażarki, jeżeli:
Oszczędzasz czas robiąc duże zakupy
Często zamrażasz przygotowane wcześniej potrawy
Przygotowujesz mrożone owoce i warzywa na zimę
 
Mniejsza pojemność zamrażarki wystarczy, jeśli:
Wolisz kupować produkty częściej, ale w mniejszych ilościach 
Nie lubisz zamrażać jedzenia
Często jadasz poza domem
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację