Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Pojemność chłodziarki

Informuje o tym, ile produktów (wyrażonych w litrach) zmieści się w komorze chłodziarki. Pojemność chłodziarki jest związana z jej wymiarami, choć w zależności od modelu i producenta lodówki o zbliżonych wymiarach mogą znacznie różnić się pod względem pojemności. Pojemność lodówki ma również bezpośrednie przełożenie na ilość zużywanej energii. Zbyt duża lodówka to niepotrzebne wydatki na energię.
 
Standardowa pojemność chłodziarki dla jednej osoby wynosi 120 litrów i dodatkowe 30 litrów dla każdej kolejnej osoby. Jednak to jak pojemnej lodówki potrzebujesz zależy także od Twoich zwyczajów. 
 
Możesz potrzebować lodówki o większej pojemności, jeżeli:
Często robisz duże zakupy
Dużo gotujesz i potrzebujesz miejsca do przechowywania przygotowanych potraw 
Kupujesz dużo produktów wymagających przechowywania w niskich temperaturach np. jogurty, sery, wędliny, świeże warzywa i owoce
W domu jest powyżej 4 mieszkańców
 
Możesz zdecydować się na zakup lodówki o mniejszej pojemności, jeżeli:
Zakupy robisz często, ale nieduże  
Często jadasz poza domem
Często wyjeżdżasz i nie kupujesz produktów „na zapas”
W domu jest 1 lub 2 mieszkańców
 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację