Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Rodzaj worka

Dotyczy:
Odkurzacze

Worki do odkurzacza można podzielić na jednorazowe i wielokrotnego użytku. Ze wzglądu na materiał, z jakiego zostały wykonane dzielą się także na: papierowe, tekstylne lub z tworzyw sztucznych.

Worki papierowe – jednorazowego użytku. Są najtańsze jednak mało trwałe i nie zapewniają odpowiedniej filtracji. Nie można dopuszczać do przepełnienia się worka, ponieważ łatwo ulega on uszkodzeniu i zanieczyszczenia mogą przedostać się do wnętrza odkurzacz. Nie są dobrym rozwiązaniem, jeżeli w domu są alergicy.

Worki tekstylne – wielokrotnego użytku. Można je wielokrotnie opróżniać i ponownie instalować do odkurzacza. Są bardziej trwałe od worków papierowych. Jednak ich czyszczenie jest mało higieniczne. Trudno jest je dokładnie oczyścić i podczas długiej eksploatacji brud osadza się w worku.

Worki z tworzyw syntetycznych – jednorazowe lub wielokrotnego użytku. Są bardzo trwałe i nie ulegają łatwo uszkodzeniom nawet w przypadku przepełnienia. Nie przepuszczają zanieczyszczeń i roztoczy. Są dobrym rozwiązaniem dla alergików.

Na rynku dostępne są również modele odkurzaczy bezworkowych, w których worek na zanieczyszczenia zastąpiony został pojemnikiem. 
Terminy powiązane:
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację