Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Poziom hałasu - odkurzacze

Wartość określająca poziom hałasu emitowanego przez urządzenie. Cichszy odkurzacz pozwoli Ci na odkurzanie przy śpiącym dziecku lub późnym wieczorem.

Natężenie dźwięku generowane przez odkurzacze może przyjmować duże wartości, rzędu 87 dB. Zazwyczaj głośność ta jest mierzona przy maksymalnych obrotach. Jeśli tylko odkurzacz posiada regulację siły ssania, a wystarczającą okazuje się ta na niższych obrotach, to obniżając ją nie będziemy musieli pracować w aż tak dużym hałasie. Z pewnością podczas dokonywania zakupu warto wziąć pod uwagę ten czynnik, by mając najlepszy odkurzacz cieszyć się z cichego urządzenia.

Przykładowe wartości poziomu hałasu

Próg bólu: 130 dB

120 - 130 dB   start odrzutowca
 70-90 dB   samochód ciężarowy
 60-75 dB   oglądanie telewizji
 65-75 dB   samochód osobowy
 60-70 dB   praca w biurze
 50-65 dB   rozmowa
 30-40 dB   szept
 10-15 dB   szum lasu

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację