Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Czyszczenie wnętrza piekarnika

W piekarnikach dostępne są różne rozwiązania, które ułatwiają czyszczenie wnętrza piekarnika.

  • Popularnym rozwiązaniem jest program parowego czyszczenia piekarnika. Wystarczy nalać wodę na jedną z blach lub do specjalnego pojemnika i włączyć funkcję czyszczenia. Wówczas we wnętrzu piekarnika wytwarza się para rozmiękczająca zanieczyszczenia – tłuszcz i brud. Tobie natomiast pozostaje przetarcie wnętrza ściereczką.
  • Czyszczenie katalityczne polega na wykorzystaniu wkładów katalitycznych o porowatej strukturze, które znajdują się na ściankach we wnętrzu piekarnika. Absorbują one tłuszcz i inne zanieczyszczenia. 
  • Pyroliza to czyszczenie w bardzo wysokiej temperaturze – do kilkuset stopni Celsjusza. Ten sposób czyszczenia jest uważany za jeden z najbardziej efektywnych. Wystarczy kilkadziesiąt minut, żeby zabrudzenia zostały dosłownie spalone na popiół. Po skończonym czyszczeniu wystarczy zebrać resztki wilgotną ściereczką.
  • Modele, w których nie zastosowano powyższych rozwiązań należy czyścić ręcznie używając do tego środków czyszczących odpowiednich dla rodzaju materiału, z którego wykonana jest dana część piekarnika.
  • Jeśli wnętrze piekarnika dodatkowo wykonane jest z emalii łatwoczyszczącej mycie piekarnika nie powinno sprawić większych trudności.

Polecamy artykuł:
Jaki piekarnik kupić? Wybierz najlepszy piekarnik do zabudowy!

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację