Brakuje jakichś informacji? Poinformuj nas! Wyślij

Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Wyświetlacz E-Ink

E-Ink to technologia tzw. papieru elektronicznego, która stosowana jest w produkcji wyświetlaczy elektronicznych, m.in. czytników e-book.

W każdym pikselu wyświetlacza znajdują się specjalne mikrokapsułki wypełnione czarnymi cząstkami naładowanymi dodatnio oraz białymi naładowanymi ujemnie. Kapsułki te są umieszczone w płynie, którym pokrywa się obwód elektroniczny. Po przyłożeniu ujemnego potencjału elektrycznego w dolnej części układu, przyciągane są cząstki białe, natomiast cząstki czarne znajdują się u góry kapsułki. W efekcie wyświetlacz odbarwia się na czarno. Wyświetlacze E-Ink cenione są za mały pobór prądu, dzięki czemu urządzenie jest w stanie pracować przez bardzo długi czas, bez konieczności ładowywania.
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów