Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Liczba kanałów

Podstawowy parametr charakteryzujący amplitunery i zestawy kina domowego. Cecha ta określa maksymalną liczbę kolumn, które możesz podłączyć w celu uzyskania efektu dźwięku przestrzennego. Pierwsza wartość oznacza liczbę kolumn którą możemy podłączyć do zestawu. Druga wartość po kropce określa możliwość podłączenia głosnika niskotonowego (tzw subwoofera) Najczęściej występujący układ 5.1 to dwa podłogowe głośniki frontowe, jeden centralny, dwa typu surround (ustawione po bokach słuchacza) oraz subwoofer. W przypadku systemu 7.1 dochodzą dwa głośniki tylne. Im więcej głośników odpowiednio rozmieszczonych w pomieszczeniu, tym bardziej przestrzenny dźwięk i lepsze wrażenia dźwiękowe.


Przykładowy rozstaw głośników w systemie 5.1
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację