Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Regulacja mocy kawy

Regulacja mocy kawy umożliwia przygotowanie napoju zgodnie ze swoimi upodobaniami. Ustawienie odpowiedniej mocy może się różnić w zależności od ekspresu.
W niektórych modelach polega na zmieleniu odpowiedniej ilości kawy w ekspresie automatycznym. Ekspres wybiera ilość kawy pomiędzy 5 a 12 gramami, przy zaparzaniu jednej porcji kawy.
W innych modelach smak kawy można regulować poprzez nastawienie odpowiedniego stopnia zmielenia ziarna kawy. Drobniejsze mielenie spowoduje, że smak będzie silniejszy, zaś grubsze - słabszy.

Polecamy artykuł:
Sposoby przygotowywania kawy
 

Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację